Arrival date
Departure date
25 August 2015

Wrocław jest jednym z największych polskich miast, w związku z tym posiada cały szereg niezwykle interesujących zabytków. Niektórych miejsc po prostu nie można przegapić podczas wizyty w stolicy Dolnego Śląska.

Zwiedzanie miasta najlepiej rozpocząć od samego centrum miasta, czyli wrocławskiego rynku. Obszerny plac oferuje znacznie więcej niż jedynie urokliwe kamieniczki, pieczołowicie odrestaurowane, by cieszyć oczy mieszkańców i turystów odwiedzających Wrocław. W centralnej części placu znajdują się dwa ratuszowe budynki. W części starszej, pochodzącej jeszcze z czasów średniowiecza, obecnie mieści się filia Muzeum Miejskiego, w którym można podziwiać ślady dawnych mieszczan. Na jednej ze ścian Starego Ratusza, znajdującej się od strony wschodniej, do dziś działa kilkusetletni zegar, będący obecnie jednym z najpopularniejszych wrocławskich symboli, rozpoznawalnych od razu przez wiele osób i chętnie umieszczany na pamiątkowych fotografiach z pobytu. Wrocławski rynek na zdjęciach najczęściej przedstawiany jest właśnie z tej perspektywy.

Wnętrze Starego Ratusza, ozdabiającego wrocławski rynek, również jest godne uwagi, gotycki wystrój wnętrz zachwyca swoją architekturą wszystkich odwiedzających. Sale łączą się z ciekawą historią tego miejsca, uważny zwiedzający może dobrze poznać zarówno historię miasta jak i samego funkcjonowania miejskiej rady i dawnych jej rajców. Dodatkową atrakcją są tablice pamiątkowe, na których można poznać biografie kilkudziesięciu słynnych osób związanych z historią miasta, między innymi

W piwnicach Starego Ratusza znajdują się pomieszczenia restauracji znanej jako Piwnica Świdnicka. Pierwsze wzmianki o tym lokalu sięgają roku 1332, co czyni z tego miejsca najstarszą europejską restaurację. Po trudach zwiedzania wrocławskiego rynku warto odpocząć na chwilę w pięknie sklepionych gotyckich wnętrzach. Dobrego piwa można się napić również w browarze Spiż, pierwszym browarze rzemieślniczym w naszym kraju, gdzie łączy się wyrób piwa z jego sprzedażą.

Poza wrocławskim rynkiem jest oczywiście o wiele więcej do zobaczenia we Wrocławiu. Jeden dzień z całą pewnością nie wystarczy na poznanie wszystkich ciekawych zabytków miasta. Noclegi oferowane przez nasze apartamenty wrocławskie znajdują się w samym centrum Wrocławia, w odległości kilkuminutowego spaceru od rynku.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close