Arrival date
Departure date
01 July 2017

Będąc we Wrocławiu i chcąc spędzić czas aktywnie warto odwiedzić Wyspę Opatowicką i znajdujący się na niej park linowy, który dostarczy wielu wspaniałych wrażeń i podniesie odrobinę adrenalinę. Tylko dla odważnych? Niekoniecznie! Tras jest kilka, natomiast nie wszystkie wymagają mocnej kondycji a jedynie chęci i skupienia.

Park Linowy na Wyspie Opatowickiej

Tras jest aż siedem, zatem do wyboru do koloru. Są one zróżnicowane pod względem trudności, wysokości i długości. Zawierają one aż 110 przeszkód! Dla najmłodszych polecane są trasy Małpka i Myszka, jako najłatwiejsze. Ta pierwsza liczy 175 metrów a jej wysokość to maksymalnie 3 metry. Myszka natomiast polecana jest już dla dzieci od 3 lat, zabezpieczona siatką i zbudowana na niewielkiej wysokości. Trasami dla nieco bardziej zaprawionych w bojach uczestników są Wiewiórka, Dzięcioł i Świstak, gdzie przeszkody zawieszone są od 3 do 9 metrów ponad ziemią. Najtrudniejszymi trasami są jednak Goryl i Pantera, gdzie trzeba już mieć lepszą kondycję i zadbać o to, by nie przeszkadzał nam lęk wysokości – zamontowane są bowiem na wysokości od 8 do nawet 17 metrów!

Ważne informacje

Obsługa parku radzi, aby zarezerwować sobie minimum 2 godziny czasu na przejście wszystkich tras, choć jest to i tak wynik bardzo dobry. Ceny biletów dla dzieci wahają się od 20 do 25 złotych, w zależności od tego czy jest to weekend czy wizyta odbywa się w tygodniu. Dla dorosłych wejściówka kosztuje 40-45 zł natomiast za ulgowy (m.in. dla studentów) zapłacimy 30-35 złotych. Bilety można kupić na miejscu bądź przez Internet. Należy pamiętać, żeby przybyć na miejsce minimum 2,5 godziny przed zamknięciem, ponieważ tylko wtedy zostanie nam jeszcze wydana uprząż i zostaniemy wpuszczeni na teren parku. Czynny jest on w godzinach 9-19 (weekendy i święta) bądź 8-18 (w tygodniu). Przed rozpoczęciem zabawy należy zgłosić się do instruktora, który pomoże z założeniem uprzęży i zrobi krótkie szkolenie instruktarzowe.

Dla osób szukających we Wrocławiu mocnych wrażeń jest to idealna propozycja. Jeżeli już nie możesz doczekać się wizyty w tym pięknym mieście oraz zdobywania szczytów w parku linowym to znajdź nocleg we Wrocławiu jak najszybciej i wybierz się do miasta pełnego atrakcji! 

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close