Arrival date
Departure date
21 April 2015

Wrocław jest nazywany „miastem stu mostów”. Pięć wrocławskich rzek – Odra, Bystrzyca, Oława, Ślęza i Widawa przecinają miasto w wielu kierunkach. Największa z nich to oczywiście Odra. Podczas pobytu we Wrocławiu można rozważyć zwiedzanie miasta z perspektywy rejsu po rzece. Przystanie położone w centrum sprawiają, że cała wycieczka może być szybko i łatwo zaplanowana.

Przystań przy Hali Targowej

Przystań położona w rejonie wrocławskiej Hali Targowej to przystań najbardziej dostępna dla turystów. Zwiedzający starówkę mogą bez trudu w ciągu kilku minut znaleźć się na tej przystani i rozpocząć rejs po Odrze. Położenie pomiędzy częścią Starego Miasta a malowniczym Ostrowem Tumskim oferuje turystom gwarancję ujrzenia wielu słynnych wrocławskich zabytków. Trasy rejsów prowadzą w kierunku Hali Stulecia, przy okazji można zatem zobaczyć najbardziej malownicze zabytki miejskie.

Przystań Zwierzyniecka

To z kolei przystań położona nieco dalej od centrum miasta, co wcale nie oznacza jednak, że w mniej atrakcyjnym miejscu. Zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego zoo i Hali Stulecia, może być również bardzo dogodnym punktem rozpoczęcia poznawania miejskich zabytków z desek pokładu statków białej floty. Trasy kursów statkami zacumowanymi przy tej przystani są poprowadzone w taki sposób, by każdy wycieczkowicz miał szansę obejrzenia najstarszych zabytków Wrocławia, między innymi tych zlokalizowanych na Ostrowie Tumskim.

Poza dwiema największymi przystaniami, na Odrze znajduje kilka innych miejsc, w których można wsiąść na statek białej floty. Na Marinie, mieszczącej się pomiędzy Panoramą Racławicką a gmachem Muzeum Narodowego, można również wypożyczyć kajak, co powinno być szczególnie atrakcyjne dla wszystkich szukających bardziej aktywnego wypoczynku.

Kilkudziesięciominutowy rejs statkiem po Odrze to naprawdę doskonała forma spędzenia czasu w stolicy Dolnego Śląska. Poza ujrzeniem miasta z zupełnie innej perspektywy, oferuje również moment doskonałego relaksu, jaki może zapewnić jedynie przebywanie na rzece. Świeże powietrze i kojący szum fal to przecież te elementy pływania, które najlepiej wpływają na pełny odpoczynek ciała i ducha. Rejsy są w jedną lub dwie strony, więc taka podróż może być również świetną okazją do tego, by szybko i przyjemnie znaleźć się w innym miejscu Wrocławia, znajdującym się na liście miejsc koniecznych do poznania podczas pobytu w tym mieście. Wygodny i tani nocleg dla całej rodziny można znaleźć w jednym z naszych apartamentów.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close