Arrival date
Departure date
23 September 2017

Na spacer do parku można iść zawsze, jednak nie za każdym razem mamy okazję podziwiać tak piękne i zadbane miejsce jak Park Południowy. Będąc we Wrocławiu warto zatem poświęcić jedno popołudnie na to, aby przejść się jego alejkami. Poznamy wówczas jego walory kompozycyjne, odnajdą się tam również fascynaci dendrologii. Jest to świetne miejsce na spacer z dziewczyną, spotkanie ze znajomymi bądź niedzielną wycieczkę z dziećmi. 

Trochę historii

Miejsce to znajduje się w południowej części Wrocławia, na osiedlu Borek a jego powierzchnia to imponujące 26 ha. Park ten różni się od pozostałych wrocławskich skwerów tym, że został stworzony zupełnie od podstaw. Inne miejsca tego typu są natomiast powstałe z przygarnięcia terenów leśnych na konkretnych obszarach. W 1877 roku został on przekazany miastu przez właściciela – Juliusa Schottlandera w zamian za podłączenie jego części ziemi (Borku i Partynic) do miejskiej sieci gazowej, kanalizacyjnej oraz wodociągowej. Park stał się zatem miejscem publicznym dzięki postępującej urbanizacji Wrocławia. W parku znajduje się aż 109 gatunków różnych roślin, natomiast na jego środku znajduje się jezioro będące miejscem bytowania wielu zwierząt, w tym kaczek bądź łabędziom.

Park Południowy – atrakcje dla dzieci

Na tak ogromnym i popularnym terenie zielonym nie mogłoby również zabraknąć placu zabaw, na którym wyszaleć mogą się najmłodsi. Wyposażony w wiele nowoczesnych sprzętów takich jak huśtawki, konstrukcje do wspinania się bądź równoważnię. Na terenie zagospodarowanym pod dzieci znajduje się również tor przeszkód oraz ogromne duże elementy przeznaczone do zabawy. Zdecydowanie jednak poświęcić odrobinę czasu na to, aby przyjechać tu z dziećmi. Warto zatem zaplanować sobie dłuższy pobyt we Wrocławiu – mieście pełnym atrakcji.

Park Południowy to jeden z najpiękniejszych wrocławskich parków. Miejsce odpowiednie zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Często to właśnie tam odbywa się wiele sesji zdjęciowych, spacerując po parku możemy zatem bez przeszkód spotkać Pannę Młodą pozującą do obiektywu. Gdy zgłodniejemy możemy udać się do jednej z knajpek znajdujących się na terenie parku, natomiast jeżeli zmarzniemy – znajdziemy tam również miejsce, gdzie można zakupić ciepłą herbatę. Warto odwiedzić i poznać ten uroczy zakątek w środku Wrocławia.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close