Arrival date
Departure date
30 November 2015

Wrocław jest miastem bardzo atrakcyjnym pod względem turystycznym, z roku na rok przyjeżdża do stolicy Dolnego Śląska coraz większa liczba odwiedzających z całego świata. Dla pomieszczenia wszystkich turystów, w mieście znajduje się duża liczba miejsc hotelowych. Wśród wielu hoteli najsłynniejszym jest hotel Monopol.

Hotel Monopol powstał w roku 1892. Zbudowany został w modnym ówcześnie stylu Art Noveau, stąd też jego charakterystyczna bryła od ponad wieku przyciąga wzrok wszystkich przechodniów. Położony przy ulicy Świdnickiej w pobliżu opery wrocławskiej, hotel od samego początku zaliczany był do kategorii najbardziej luksusowych miejsc noclegowych Wrocławia. Hotel od roku 1984 wpisany jest do rejestru zabytków.

Hotel Monopol od zawsze przyciągał wielkie nazwiska. To tutaj przemawiał przed wojną Adolf Hilter, dla którego wybudowano w tym celu nad wejściem głównym portyk z balkonem. Z tego samego miejsca w 1958 śpiewał słynny Jan Kiepura. W hotelu zatrzymywali się na pobyt najbardziej znani politycy, biznesmeni, artyści i sportowcy. Podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012 mieszkała tam piłkarska reprezentacja Czech.

Hotel Wrocław, podobnie jak sopocki hotel Grand, jest również częścią historii polskiej kinematografii. W jego wnętrzach kręcono wiele filmów, między innymi „Popiół i diament” Andrzeja Wajdy, „Lalkę” Wojciecha Hasa, „Konsula” Mirosława Borka, a także sceny z serialu „Stawka większa niż życie”.

W dolnej części hotelu znajduje się restauracja i część handlowa, skupiająca stoiska zawierające produkty znanych na całym świecie marek. Dzięki istnieniu domu handlowego miejsce odzyskało wiele z dawnego blasku.

Wnętrza hotelu Monopol do dziś stanowią synonim elegancji i luksusu, tak jak to było w założeniach początkowych. Podczas pobytu w stolicy Dolnego Śląska warto wstąpić w jego progi, by choć na chwilę poczuć wyjątkowość tego wspaniałego miejsca w tym mieście. Tańszy, choć wcale nie mniej komfortowy nocleg można bez większego trudu znaleźć w naszych apartamentach.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close