Arrival date
Departure date
27 December 2014

Historia wrocławskiego lotniska zaczyna się już w 1938 roku. Wizytówką miasta jest jednak nowy terminal, który został oddany do użytku w marcu 2012 roku. Od tego czasu we Wrocławiu ląduje coraz więcej samolotów, a liczba podróżujących z każdym rokiem rośnie.

Pierwsze lotnisko we Wrocławiu

Kultowa jest już scena z filmu „Miś” Stanisława Barei, w którym bohaterowie na lotnisku w Warszawie widzą napis „Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu”. Na potrzeby wojskowego lotnictwa wojskowego w stolicy Dolnego Śląska lotnisko zbudowano już w 1938 roku. Siedem lat później zaczęły pojawiać się tam także samoloty cywilne. Do roku 1993 obsługiwano wyłącznie loty krajowe, natomiast pierwszym połączeniem zagranicznym były loty do Frankfurtu nad Menem. Z biegiem lat lotnisko we Wrocławiu się rozwijało, jednak dostrzegano potrzebę budowy nowego terminalu. Turystyka samolotowa była coraz popularniejsza, a co ważniejsze – coraz tańsza. Ostateczna decyzja zapadła w 2009 roku, a trzy lata później nastąpiło oficjalne otwarcie terminalu na ul. Granicznej, który stał się jedną z najważniejszych wizytówek miasta.

Nowoczesny terminal na Granicznej

Wrocławskie lotnisko znajduje się na obrzeżach miasta, jednak w porównaniu do innych europejskich miast nie jest wcale daleko od centrum. Można dojechać tam miejskim autobusem lub taksówką – podróż zajmie nam ok. 30 minut (w godzinach szczytu może się nieco wydłużyć). Dla osób z własnym samochodem najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, dzięki której podróż na samolot będzie najszybsza. Lotnisko oferuje podróżującym parking, także w bezpośredniej okolicy znajduje się kilka dużych parkingów, na których można zostawić swój samochód i skorzystać z bezpłatnego dowozu pod sam terminal. Docenić trzeba nie tylko estetykę budynku, ale również wygodę jego użytkowania. Podróżujący samolotami mogą liczyć na szereg udogodnień – nic więc dziwnego, że w 2014 roku na wrocławskim lotnisku obsłużono ponad 2 miliony pasażerów, którzy docenili nowoczesny terminal.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close