Arrival date
Departure date
07 May 2015

Wrocław był jedną z aren mistrzostw Europy w piłce nożnej rozgrywanych w 2012 roku. Na tę szczególną okazję miasto postanowiło stworzyć nowoczesny obiekt, spełniający najwyższe europejskie standardy. W rezultacie powstał jeden z ciekawszych stadionów w naszym kraju - Stadion Miejski we Wrocławiu.

Stadion Miejski i piłka nożna

Stadion Miejski to obiekt na wskroś nowoczesny. Jego delikatna powłoka elewacji wykonana została z półprzezroczystej siatki, która jest podświetlana nocą. Całkowita pojemność stadionu to aż 45 105 miejsc, wszystkie są siedzące, numerowane i zadaszone. Część z nich przystosowana została dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponad dwa tysiące miejsc to miejsca VIP, zlokalizowane przy oszklonych lożach, mieszczących się na wschodniej i zachodniej trybunie stadionu.

Na co dzień stadion jest areną piłkarską, na której występuje drużyna piłkarska Śląska Wrocław. Największą liczbę kibiców przyciągają mecze rozgrywane w ramach europejskich pucharów, choć Śląsk nie odnosił w nich większych sukcesów, kończąc zmagania na czwartej rundzie Pucharu Europy. Poza meczami Śląska Wrocław na stadionie odbyły się też spotkania reprezentacji Polski.

Poza piłkarzami murawa stadionu gości również futbolistów amerykańskich, będąc areną wielkiego finału ligi. W tym roku te zawody odbędą się 11 lipca.

Stadion Miejski nie tylko sportowy

Poza imprezami sportowymi jest Stadion Miejski również areną innych wydarzeń. Odbywają się na nim koncerty muzyczne, pokazy z serii Monster Truck i inne masowe imprezy. Stadion poza płytą główną posiada również inne atrakcje przyciągające odwiedzających. Zadaszony tor gokartowy jest jedną z nich, inną jest tor przeznaczony dla wrotkarzy i deskorolkarzy. Zimą na esplanadzie przy stadionie działa lodowisko. Od ubiegłego roku tereny wokół stadionu są miejscem goszczącym Festiwal Dobrego Piwa.

Stadion Miejski położony jest w zachodniej części miasta, doskonale skomunikowanej. Na stadion można dostać się tramwajem, pociągiem i samochodem. Stadion udostępniany jest do zwiedzania nawet wówczas, kiedy nie ma na nim żadnych imprez. Turyści przybywający do miasta powinni rozważyć poświęcenie swojego czasu na zobaczenie tego miejsca. Podróż z naszych apartamentów w centrum miasta nie zajmuje wiele czasu.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close