Arrival date
Departure date
12 November 2015

Wrocław jest jednym z największych miast w Polsce, nic zatem dziwnego, że sport jest tutaj reprezentowany przez liczne kluby, niektóre z nich są bardzo utytułowane. 

Niewątpliwie do najbardziej znanych drużyn sportowych w naszym kraju należy piłkarski WKS Śląsk Wrocław. Klub ten posiada długą i barwną historię.

Początki klubu sięgają pierwszych lat powojennych. W 1947 roku nastąpiło połączenie dwóch drużyn piłkarskich, związanych z wojskiem – Pioniera i Podchorążaka. Od samego początku, aż po czasy najnowsze, WKS Śląsk Wrocław był związany z armią. Pierwsze dwie dziesiątki lat istnienia drużyny nie obfitowały w znaczące osiągnięcia sportowe, piłkarze z wielkim trudem torowali sobie drogę do piłkarskiej ekstraklasy. Historyczny pierwszy awans nastąpił dopiero w sezonie 1954/1965, pierwsze lata na najwyższym szczeblu rozgrywek nie były łatwe i nie obfitowały w sportowe sukcesy.

Dopiero po dekadzie, od drugiej połowy lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku, rozpoczęła się złota era piłkarskiej sekcji WKS Śląsk Wrocław. Dekada pomiędzy latami 1975 a 1985 obfitowała w największe sukcesy w historii piłki nożnej w stolicy Dolnego Śląska, o czym świadczą tytuły Mistrza Polski i zdobycie Pucharu Polski, a także gra w europejskich pucharach. Takie nazwiska jak Sybis, Tarasiewicz, Król czy Prusik po dziś dzień obecne są w galerii sław wrocławskiego klubu.

Nowe otwarcie nastąpiło w okresie transformacji ustrojowej. Pod koniec ubiegłego wieku klub przeżywał poważny kryzys finansowy, co wiązało się również z obniżeniem poziomu sportowego, o czym świadczył spadek do III ligi rozgrywek sportowych. Władze miejskie postanowiły rozpocząć program pomocy klubowi i przejęło na własność sekcję piłkarską, tworząc odrębną spółkę akcyjną. Inwestycja zaczęła się szybko opłacać, piłkarze wrócili do najwyższego szczebla rozgrywek i zaczęli odgrywać w nim coraz większą rolę.

Ostatnie lata przyniosły wiele sportowych sukcesów, z których najważniejszym jest powtórzenie największego tryumfu w dziejach klubu, czyli zdobycie tytułu Mistrza Polski w 2012 roku. Klub grał również na arenie międzynarodowej, przeniósł się również na nowy stadion, mogący pomieścić do 40 tys. fanów. Od tamtej pory Śląsk stał się jedną z najważniejszych drużyn w naszym kraju. Warto wybrać się na mecz tej drużyny, nawet nie będąc wielkim fanem piłki nożnej. Tani nocleg dla osób spoza stolicy Dolnego Śląska oferują apartamenty wrocławskie położone w samym centrum miasta.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close