Przyjazd od
Wyjazd do
12 listopada 2015

Wrocław jest jednym z największych miast w Polsce, nic zatem dziwnego, że sport jest tutaj reprezentowany przez liczne kluby, niektóre z nich są bardzo utytułowane. 

Niewątpliwie do najbardziej znanych drużyn sportowych w naszym kraju należy piłkarski WKS Śląsk Wrocław. Klub ten posiada długą i barwną historię.

Początki klubu sięgają pierwszych lat powojennych. W 1947 roku nastąpiło połączenie dwóch drużyn piłkarskich, związanych z wojskiem – Pioniera i Podchorążaka. Od samego początku, aż po czasy najnowsze, WKS Śląsk Wrocław był związany z armią. Pierwsze dwie dziesiątki lat istnienia drużyny nie obfitowały w znaczące osiągnięcia sportowe, piłkarze z wielkim trudem torowali sobie drogę do piłkarskiej ekstraklasy. Historyczny pierwszy awans nastąpił dopiero w sezonie 1954/1965, pierwsze lata na najwyższym szczeblu rozgrywek nie były łatwe i nie obfitowały w sportowe sukcesy.

Dopiero po dekadzie, od drugiej połowy lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku, rozpoczęła się złota era piłkarskiej sekcji WKS Śląsk Wrocław. Dekada pomiędzy latami 1975 a 1985 obfitowała w największe sukcesy w historii piłki nożnej w stolicy Dolnego Śląska, o czym świadczą tytuły Mistrza Polski i zdobycie Pucharu Polski, a także gra w europejskich pucharach. Takie nazwiska jak Sybis, Tarasiewicz, Król czy Prusik po dziś dzień obecne są w galerii sław wrocławskiego klubu.

Nowe otwarcie nastąpiło w okresie transformacji ustrojowej. Pod koniec ubiegłego wieku klub przeżywał poważny kryzys finansowy, co wiązało się również z obniżeniem poziomu sportowego, o czym świadczył spadek do III ligi rozgrywek sportowych. Władze miejskie postanowiły rozpocząć program pomocy klubowi i przejęło na własność sekcję piłkarską, tworząc odrębną spółkę akcyjną. Inwestycja zaczęła się szybko opłacać, piłkarze wrócili do najwyższego szczebla rozgrywek i zaczęli odgrywać w nim coraz większą rolę.

Ostatnie lata przyniosły wiele sportowych sukcesów, z których najważniejszym jest powtórzenie największego tryumfu w dziejach klubu, czyli zdobycie tytułu Mistrza Polski w 2012 roku. Klub grał również na arenie międzynarodowej, przeniósł się również na nowy stadion, mogący pomieścić do 40 tys. fanów. Od tamtej pory Śląsk stał się jedną z najważniejszych drużyn w naszym kraju. Warto wybrać się na mecz tej drużyny, nawet nie będąc wielkim fanem piłki nożnej. Tani nocleg dla osób spoza stolicy Dolnego Śląska oferują apartamenty wrocławskie położone w samym centrum miasta.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij