Przyjazd od
Wyjazd do
19 lutego 2016

Ponad tysiąc lat historii Wrocławia przyniosło ze sobą wiele pamiątek historycznych. Wiele z nich okazało się ważne nie tylko w lokalnej pamięci, ale stało się istotne dla historii Polski i Polaków. 

Stolica Dolnego Śląska oddziaływała także na inne lokalne miejscowości, dlatego też formuła zebranych eksponatów skupia się również na tym, by przybliżyć to, co zyskało rozgłos na przestrzeni minionych wieków. W ten sposób powstała naprawdę interesująca kolekcja, z której można się wiele nauczyć. Najważniejsze z nich od niedawna można podziwiać w salach Muzeum Miejskiego we wrocławskim Ratuszu. Co możesz zobaczyć, jeśli zdecydujesz się na odwiedziny na tej wystawie?

Dzisiejsze muzealnictwo nie ma wiele wspólnego z oglądaniem eksponatów ukrytych za szybami. Interakcja widza jest obecnie priorytetem, w ten sposób zwiedzający mogą nie tylko doświadczyć ujrzenia eksponatów na własną rękę, ale przy okazji zapamiętać o wiele więcej niż niegdyś. Wrocławska ekspozycja jest pod tym względem w zupełności zgodna z najnowszymi trendami. Nie sposób się nudzić w trakcie zwiedzania kolejnych sal.

Tytuł wystawy jest również znaczący, gdyż jej kuratorzy, związani z wrocławskim ośrodkiem Pamięć i Przyszłość, postanowili wydzielić siedem głównych obszarów, wedle których pogrupowane zostały zgromadzone eksponaty. Dzięki temu zabiegowi udało się stworzyć atrakcyjną i jednocześnie pouczającą wystawę, która na długo pozostaje w pamięci każdej osoby, która odwiedzi mury wrocławskiego Ratusza.

Wystawa to siedem tematów, w których zarówno Wrocław jak i Dolny Śląsk mogą się pochwalić posiadaniem zabytków kultury materialnej istotnej ze względu na wysoką wartość historyczną. Poszczególne elementy to krajobraz, język, sztuka, architektura, nauka, religia i spotkania z ludźmi. W ramach każdej z wymienionych kategorii tematycznych można będzie obejrzeć między innymi takie pamiątki, jak zawierająca pierwsze zdanie zapisane po polsku i mieszczące się w Księdze Henrykowskiej, egzemplarz rękopisu Pana Tadeusza i wiele, wiele innych.

Wystawa potrwa przez kilka miesięcy, dlatego z łatwością możesz zaplanować wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska po to, by poznać największe skarby regionalnej historii. Tani nocleg w centrum Wrocławia możesz znaleźć w ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij