Przyjazd od
Wyjazd do
01 marca 2016

Wrocław jest jednym z największych polskich miast, dlatego też ma wiele do zaoferowania każdej osobie, która przyjeżdża do stolicy Dolnego Śląska w celach turystycznych. 

Atrakcji oferowanych przez to miasto jest tak wiele, że niekiedy trudno zdecydować się na to, co należy zobaczyć. Chcemy to zadanie ułatwić, prezentujemy zatem trzy 3 atrakcje Wrocławia, które po prostu trzeba zobaczyć w trakcie zwiedzania miasta.

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka jest bez wątpienia jednym z najważniejszych miejsc we Wrocławiu, tak ważnym, że stał się symbolem stolicy Dolnego Śląska. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że bez odwiedzin w tym miejscu wizyta we Wrocławiu nie będzie pełna. Panorama Racławicka to gigantyczne malowidło przedstawiające zwycięstwo wojsk polskich nad rosyjskimi w trakcie Insurekcji Kościuszkowskiej. Ogrom tego płótna sprawia, że widz może poczuć się jak naoczny świadek tryumfu polskiego oręża. Obraz został tak wyeksponowany, że zaciera się granica pomiędzy malowidłem a dodatkową scenerią, co dodatkowo wzmacnia efekt oddziaływania na widza. Z całą pewnością słowa nie są w stanie odddać tego, co odczuwa widz, dlatego też warto przekonać się o tym na własne oczy.

Afrykarium

Wrocławski ogród zoologiczny jest jednym z największych i najstarszych tego rodzaju placówke w naszym kraju. Jedną z najnowszych jego atrakcji jest wybudowane przed dwoma laty Afrykarium. Jak sama nazwa wskazuje, widz może w tym miejscu doświadczyć obcowania z egzotyczną fauną i florą pochodzącą z Czarnego Lądu. Starannie przygotowana ekspozycja pozwala na zanurzenie się w wyjątkowej atmosferze, która umożliwi poznanie zwierząt i roślin. Cała ekspozycja została tak przemyślana, by pomóc w edukacji poprzez rozrywkę. Ekspozycja cieszy się uznaniem ludzi w każdym wieku, od najmłodszych dzieci aż po sędziwych seniorów.

Hala Stulecia

W bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego ogrodu zoologicznego znajduje się kolejny symbol stolicy Dolnego Śląska. Charakterystyczna bryła ponadstuletniej budowli jest bardzo często wykorzystywana na zdjęciach i innych materiałach graficznych reklamujących Wrocław. Do dziś dnia budynek wykorzystywany jest głównie do urządzania różnego rodzaju targów i wystaw, odbywają się tu również koncerty i zawody sportowe. Niezależnie od tego, w jakim celu przybywasz do Wrocławia, Halę Stulecia zobaczyć po prostu trzeba. Wrocław oferuje oczywiście o wiele więcej atrakcji turystycznych. Aby je wszystkie poznać, warto spędzić w tym mieście co najmniej kilka dni. Tani nocleg w centrum miasta oferują apartamenty wrocławskie, położone niedaleko wrocławskiego Rynku.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij