Przyjazd od
Wyjazd do
25 sierpnia 2015

Wrocław jest jednym z największych polskich miast, w związku z tym posiada cały szereg niezwykle interesujących zabytków. Niektórych miejsc po prostu nie można przegapić podczas wizyty w stolicy Dolnego Śląska.

Zwiedzanie miasta najlepiej rozpocząć od samego centrum miasta, czyli wrocławskiego rynku. Obszerny plac oferuje znacznie więcej niż jedynie urokliwe kamieniczki, pieczołowicie odrestaurowane, by cieszyć oczy mieszkańców i turystów odwiedzających Wrocław. W centralnej części placu znajdują się dwa ratuszowe budynki. W części starszej, pochodzącej jeszcze z czasów średniowiecza, obecnie mieści się filia Muzeum Miejskiego, w którym można podziwiać ślady dawnych mieszczan. Na jednej ze ścian Starego Ratusza, znajdującej się od strony wschodniej, do dziś działa kilkusetletni zegar, będący obecnie jednym z najpopularniejszych wrocławskich symboli, rozpoznawalnych od razu przez wiele osób i chętnie umieszczany na pamiątkowych fotografiach z pobytu. Wrocławski rynek na zdjęciach najczęściej przedstawiany jest właśnie z tej perspektywy.

Wnętrze Starego Ratusza, ozdabiającego wrocławski rynek, również jest godne uwagi, gotycki wystrój wnętrz zachwyca swoją architekturą wszystkich odwiedzających. Sale łączą się z ciekawą historią tego miejsca, uważny zwiedzający może dobrze poznać zarówno historię miasta jak i samego funkcjonowania miejskiej rady i dawnych jej rajców. Dodatkową atrakcją są tablice pamiątkowe, na których można poznać biografie kilkudziesięciu słynnych osób związanych z historią miasta, między innymi

W piwnicach Starego Ratusza znajdują się pomieszczenia restauracji znanej jako Piwnica Świdnicka. Pierwsze wzmianki o tym lokalu sięgają roku 1332, co czyni z tego miejsca najstarszą europejską restaurację. Po trudach zwiedzania wrocławskiego rynku warto odpocząć na chwilę w pięknie sklepionych gotyckich wnętrzach. Dobrego piwa można się napić również w browarze Spiż, pierwszym browarze rzemieślniczym w naszym kraju, gdzie łączy się wyrób piwa z jego sprzedażą.

Poza wrocławskim rynkiem jest oczywiście o wiele więcej do zobaczenia we Wrocławiu. Jeden dzień z całą pewnością nie wystarczy na poznanie wszystkich ciekawych zabytków miasta. Noclegi oferowane przez nasze apartamenty wrocławskie znajdują się w samym centrum Wrocławia, w odległości kilkuminutowego spaceru od rynku.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij