Przyjazd od
Wyjazd do
21 kwietnia 2015

Wrocław jest nazywany „miastem stu mostów”. Pięć wrocławskich rzek – Odra, Bystrzyca, Oława, Ślęza i Widawa przecinają miasto w wielu kierunkach. Największa z nich to oczywiście Odra. Podczas pobytu we Wrocławiu można rozważyć zwiedzanie miasta z perspektywy rejsu po rzece. Przystanie położone w centrum sprawiają, że cała wycieczka może być szybko i łatwo zaplanowana.

Przystań przy Hali Targowej

Przystań położona w rejonie wrocławskiej Hali Targowej to przystań najbardziej dostępna dla turystów. Zwiedzający starówkę mogą bez trudu w ciągu kilku minut znaleźć się na tej przystani i rozpocząć rejs po Odrze. Położenie pomiędzy częścią Starego Miasta a malowniczym Ostrowem Tumskim oferuje turystom gwarancję ujrzenia wielu słynnych wrocławskich zabytków. Trasy rejsów prowadzą w kierunku Hali Stulecia, przy okazji można zatem zobaczyć najbardziej malownicze zabytki miejskie.

Przystań Zwierzyniecka

To z kolei przystań położona nieco dalej od centrum miasta, co wcale nie oznacza jednak, że w mniej atrakcyjnym miejscu. Zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego zoo i Hali Stulecia, może być również bardzo dogodnym punktem rozpoczęcia poznawania miejskich zabytków z desek pokładu statków białej floty. Trasy kursów statkami zacumowanymi przy tej przystani są poprowadzone w taki sposób, by każdy wycieczkowicz miał szansę obejrzenia najstarszych zabytków Wrocławia, między innymi tych zlokalizowanych na Ostrowie Tumskim.

Poza dwiema największymi przystaniami, na Odrze znajduje kilka innych miejsc, w których można wsiąść na statek białej floty. Na Marinie, mieszczącej się pomiędzy Panoramą Racławicką a gmachem Muzeum Narodowego, można również wypożyczyć kajak, co powinno być szczególnie atrakcyjne dla wszystkich szukających bardziej aktywnego wypoczynku.

Kilkudziesięciominutowy rejs statkiem po Odrze to naprawdę doskonała forma spędzenia czasu w stolicy Dolnego Śląska. Poza ujrzeniem miasta z zupełnie innej perspektywy, oferuje również moment doskonałego relaksu, jaki może zapewnić jedynie przebywanie na rzece. Świeże powietrze i kojący szum fal to przecież te elementy pływania, które najlepiej wpływają na pełny odpoczynek ciała i ducha. Rejsy są w jedną lub dwie strony, więc taka podróż może być również świetną okazją do tego, by szybko i przyjemnie znaleźć się w innym miejscu Wrocławia, znajdującym się na liście miejsc koniecznych do poznania podczas pobytu w tym mieście. Wygodny i tani nocleg dla całej rodziny można znaleźć w jednym z naszych apartamentów.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij