Przyjazd od
Wyjazd do
01 lipca 2017

Będąc we Wrocławiu i chcąc spędzić czas aktywnie warto odwiedzić Wyspę Opatowicką i znajdujący się na niej park linowy, który dostarczy wielu wspaniałych wrażeń i podniesie odrobinę adrenalinę. Tylko dla odważnych? Niekoniecznie! Tras jest kilka, natomiast nie wszystkie wymagają mocnej kondycji a jedynie chęci i skupienia.

Park Linowy na Wyspie Opatowickiej

Tras jest aż siedem, zatem do wyboru do koloru. Są one zróżnicowane pod względem trudności, wysokości i długości. Zawierają one aż 110 przeszkód! Dla najmłodszych polecane są trasy Małpka i Myszka, jako najłatwiejsze. Ta pierwsza liczy 175 metrów a jej wysokość to maksymalnie 3 metry. Myszka natomiast polecana jest już dla dzieci od 3 lat, zabezpieczona siatką i zbudowana na niewielkiej wysokości. Trasami dla nieco bardziej zaprawionych w bojach uczestników są Wiewiórka, Dzięcioł i Świstak, gdzie przeszkody zawieszone są od 3 do 9 metrów ponad ziemią. Najtrudniejszymi trasami są jednak Goryl i Pantera, gdzie trzeba już mieć lepszą kondycję i zadbać o to, by nie przeszkadzał nam lęk wysokości – zamontowane są bowiem na wysokości od 8 do nawet 17 metrów!

Ważne informacje

Obsługa parku radzi, aby zarezerwować sobie minimum 2 godziny czasu na przejście wszystkich tras, choć jest to i tak wynik bardzo dobry. Ceny biletów dla dzieci wahają się od 20 do 25 złotych, w zależności od tego czy jest to weekend czy wizyta odbywa się w tygodniu. Dla dorosłych wejściówka kosztuje 40-45 zł natomiast za ulgowy (m.in. dla studentów) zapłacimy 30-35 złotych. Bilety można kupić na miejscu bądź przez Internet. Należy pamiętać, żeby przybyć na miejsce minimum 2,5 godziny przed zamknięciem, ponieważ tylko wtedy zostanie nam jeszcze wydana uprząż i zostaniemy wpuszczeni na teren parku. Czynny jest on w godzinach 9-19 (weekendy i święta) bądź 8-18 (w tygodniu). Przed rozpoczęciem zabawy należy zgłosić się do instruktora, który pomoże z założeniem uprzęży i zrobi krótkie szkolenie instruktarzowe.

Dla osób szukających we Wrocławiu mocnych wrażeń jest to idealna propozycja. Jeżeli już nie możesz doczekać się wizyty w tym pięknym mieście oraz zdobywania szczytów w parku linowym to znajdź nocleg we Wrocławiu jak najszybciej i wybierz się do miasta pełnego atrakcji! 

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij