Przyjazd od
Wyjazd do
22 sierpnia 2016

Wakacje wciąż trwają, warto zatem wykorzystać ciepłe dni na to, by poznać Wrocław z zupełnie innej perspektywy, przy okazji spędzając czas w sposób aktywny.

Połączenie przyjemności podziwiania atrakcji stolicy Dolnego Śląska z pożytecznym dla zdrowia ruchem fizycznym jest możliwe, wystarczy zwrócić uwagę na to, co oferuje wiele miejsc udostępniających sprzęt pływający. W ten sposób, kołysząc się na powierzchni wody drugiej co do wielkości rzeki w naszym kraju, ujrzysz miasto z zupełnie nowej perspektywy.

Wrocław w ciągu ostatnich lat zadbał o to, by przywrócić Odrze należne jej miejsce. Uregulowane brzegi zyskały piękne bulwary, które od razu stały się jednym z ulubionych miejsc spędzania czasu przez wrocławian w każdym wieku. Nic zatem dziwnego, że pojawiły się również miejsca, w których można wypożyczyć kajak bądź łódź, by wybrać się w podróż umożliwiającą ujrzenie Wrocławia z niecodziennej perspektywy.

Przystanie posiadające sprzęt pływający ulokowane są przy innych atrakcjach stolicy Dolnego Śląska, stąd też ich znalezienie nie jest trudne, z łatwością zrobią to nawet osoby dopiero poznające topografię miasta. Zatoka Gondoli, ulokowana w malowniczym miejscu sąsiaduje z wrocławskim Muzeum Narodowym, a Przystań Zwierzyniecka znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

Wyprawa po wodach Odry pozwala na zobaczenie słynnych wrocławskich mostów, panoramy malowniczego Ostrowa Tumskiego, a także poznanie miejsc, do których nie docierają turyści poruszający się po utartych szlakach prowadzących jedynie do największych zabytków i atrakcji miasta.

Taki sposób zwiedzania może być również korzystny dla zdrowia. Wysiłek fizyczny związany z wiosłowaniem lub napędzaniem roweru wodnego jest świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu wolnego dla osób niemalże w każdym wieku.

Czy pływanie po Odrze jest przeznaczone jedynie dla osób o dobrej kondycji fizycznej? Z całą pewnością nie, na tego rodzaju wyprawę możesz wybrać się również w towarzystwie dzieci lub osób starszych. Jeśli jednak wolisz spokojne pływanie bez wysiłku fizycznego, zwróć uwagę na liczne rejsy, oferowane także w wielu miejscach Wrocławia.

Pływanie po Odrze to nie jedyna atrakcja stolicy Dolnego Śląska, dlatego warto spędzić w mieście co najmniej kilka dni, poznając je naprawdę dobrze. Oznacza to konieczność znalezienia noclegu, więc sprawdź w tym celu ofertę prezentowaną przez apartamenty wrocławskie, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego Rynku, co znakomicie ułatwia poznawanie wszystkich atrakcji Wrocławia.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij