Arrival date
Departure date
22 August 2016

Wakacje wciąż trwają, warto zatem wykorzystać ciepłe dni na to, by poznać Wrocław z zupełnie innej perspektywy, przy okazji spędzając czas w sposób aktywny.

Połączenie przyjemności podziwiania atrakcji stolicy Dolnego Śląska z pożytecznym dla zdrowia ruchem fizycznym jest możliwe, wystarczy zwrócić uwagę na to, co oferuje wiele miejsc udostępniających sprzęt pływający. W ten sposób, kołysząc się na powierzchni wody drugiej co do wielkości rzeki w naszym kraju, ujrzysz miasto z zupełnie nowej perspektywy.

Wrocław w ciągu ostatnich lat zadbał o to, by przywrócić Odrze należne jej miejsce. Uregulowane brzegi zyskały piękne bulwary, które od razu stały się jednym z ulubionych miejsc spędzania czasu przez wrocławian w każdym wieku. Nic zatem dziwnego, że pojawiły się również miejsca, w których można wypożyczyć kajak bądź łódź, by wybrać się w podróż umożliwiającą ujrzenie Wrocławia z niecodziennej perspektywy.

Przystanie posiadające sprzęt pływający ulokowane są przy innych atrakcjach stolicy Dolnego Śląska, stąd też ich znalezienie nie jest trudne, z łatwością zrobią to nawet osoby dopiero poznające topografię miasta. Zatoka Gondoli, ulokowana w malowniczym miejscu sąsiaduje z wrocławskim Muzeum Narodowym, a Przystań Zwierzyniecka znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

Wyprawa po wodach Odry pozwala na zobaczenie słynnych wrocławskich mostów, panoramy malowniczego Ostrowa Tumskiego, a także poznanie miejsc, do których nie docierają turyści poruszający się po utartych szlakach prowadzących jedynie do największych zabytków i atrakcji miasta.

Taki sposób zwiedzania może być również korzystny dla zdrowia. Wysiłek fizyczny związany z wiosłowaniem lub napędzaniem roweru wodnego jest świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu wolnego dla osób niemalże w każdym wieku.

Czy pływanie po Odrze jest przeznaczone jedynie dla osób o dobrej kondycji fizycznej? Z całą pewnością nie, na tego rodzaju wyprawę możesz wybrać się również w towarzystwie dzieci lub osób starszych. Jeśli jednak wolisz spokojne pływanie bez wysiłku fizycznego, zwróć uwagę na liczne rejsy, oferowane także w wielu miejscach Wrocławia.

Pływanie po Odrze to nie jedyna atrakcja stolicy Dolnego Śląska, dlatego warto spędzić w mieście co najmniej kilka dni, poznając je naprawdę dobrze. Oznacza to konieczność znalezienia noclegu, więc sprawdź w tym celu ofertę prezentowaną przez apartamenty wrocławskie, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego Rynku, co znakomicie ułatwia poznawanie wszystkich atrakcji Wrocławia.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close