Arrival date
Departure date
16 November 2015

Wrocław, zupełnie zasłużenie, cieszy się opinią miasta, w której tereny zielone odgrywają ogromna rolę. Jest to przede wszystkim zasługa kilkunastu miejskich parków, z których największym jest Park Szczytnicki, rozciągający się na przestrzeni około stu hektarów. 

Nawet jednak miejsca w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Wrocławia mogą być miejscem relaksu wśród zieleni. Promenada Staromiejska, bo o niej właśnie mowa, to najlepsze miejsce do tego, by choć na chwilę odpocząć od miejskiego zgiełku na łonie natury.

Promenada Staromiejska jest miejscem szczególnym, położona na terenach przylegających do fragmentów pozostałej fosy miejskiej, stanowi szczególne połączenie zieleni z wodą, zapewniający w ten sposób świetne miejsce na dobry relaks w samym centrum Wrocławia. Nawet kilkanaście minut spędzonych w pięknej alei Promenady Staromiejskiej może zapewnić doskonały relaks, zarówno po pracy jak i zwiedzaniu stolicy Dolnego Śląska.
Projekt stworzenia tego wyjątkowego miejsca powstał w trakcie epoki napoleońskiej. Po zdobyciu Wrocławia przez francuskie wojska, okupanci zdecydowali o wyburzeniu fortyfikacji miejskich. W ten sposób powstały tereny, które można było zagospodarować w inny sposób. Od mostu Sikorskiego i terenów wokół dzisiejszego placu Jana Pawła II aż po zatokę gondoli przy Muzeum Narodowym we Wrocławiu rozciąga się szlak pieszy i rowerowy, który jest bardzo popularnym miejscem spacerów wrocławian i turystów przybywających do stolicy Dolnego Śląska.

Poza wypoczynkiem na łonie natury spacer Promenadą Staromiejską może być również bardzo ciekawym elementem zwiedzania miasta. Widok neogotyckiego gmachu sądu, Narodowe Forum Muzyki i Opera Wrocławska, ogródek jordanowski przylegający do Wrocławskiego Teatru Lalek, wzgórze Partyzantów to jedynie najbardziej znane miejsca, które można podziwiać podczas spaceru alejkami promenady.

Promenada Staromiejska jest naprawdę wyjątkowym miejscem na mapie Wrocławia. Jej uroki doceni każdy, kto choć raz zdecyduje się na przejście jej szlaku. Piękne wrocławskie platany i rozciągające się widoki sprawiają, że jest to rzeczywiście wielka przyjemność, zapewniająca prawdziwy relaks, połączony z walorami edukacyjnymi zwiedzania miasta. Apartamenty wrocławskie, oferujące nocleg w samym centrum Wrocławia, są położone w niewielkiej odległości do tego miejsca.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close