Arrival date
Departure date
19 July 2016

Zwiedzanie miasta zazwyczaj kojarzy się z przechadzkami między starówką a największym muzeum i jeszcze kilkoma najbardziej znanymi symbolami. Poznaj mniej znane miejsca Wrocławia.

Każde miasto posiada kilka swoich symboli, po których od razu można je rozpoznać. Mogą to być budowle historyczne lub zupełnie nowe, łączy je to, że są najczęściej fotografowane, nie tylko przez turystów, ale również i swoich stałych mieszkańców, którzy w ten sposób utrwalają ich ikoniczny status. Te symbole są oczywiście rozpoznawalne na pierwszy rzut oka. Nie inaczej jest we Wrocławiu, gdzie Stary Ratusz, Hala Stulecia czy Most Grunwaldzki na stałe wpisały się w świadomość wielu ludzi. Niemniej jednak dla osób chcących poznać prawdziwe życie codzienne wrocławian przygotowaliśmy miejsca, w których historia łączy się z teraźniejszością, tworząc atmosferę, którą oddycha stolica Dolnego Śląska.

Dzielnica Czterech Świątyń to okolica wyjątkowa z kilku względów. To właśnie tutaj można najlepiej dostrzec ślady wielokulturowej przeszłości miasta. Symboliczne jest istnienie obok siebie, w odległości kilkuminutowych spacerów, katolickiego kościoła, prawosławnej cerkwi, protestanckiego zboru i żydowskiej synagogi. Pomiędzy nimi znajdują się malownicze niewielkie kamieniczki i dawne pasaże handlowe, dziś zmienione na centra kultury i rozrywki.

Nadodrze jest z kolei dopiero rodzącym się alternatywnym centrum Wrocławia. Rewitalizowana dzielnica stuletnich kamienic pozostaje miejscem, w którym odżywa idea miasta, w którym pozostały niewielkie zakłady rzemieślnicze, galerie oferujące dzieła sztuki wychodzące spod rąk artystów związanych na co dzień z Wrocławiem i miejsc, w których odbywają się ciekawe wydarzenia kulturalne. Po trudach spaceru malowniczymi uliczkami pokrytymi kostką brukową, możesz znaleźć chwilę wytchnienia w jednej z wielu niewielkich restauracji, które oferują szeroki wybór zdrowej, smacznej i niedrogiej żywności.

Stolica Dolnego Śląska posiada wiele miejsc oddalonych od najczęściej odwiedzanych turystycznych szlaków, są one również godne polecenia. Aby poznać mniej znane miejsca Wrocławia, konieczny jest kilkudniowy pobyt. Jeśli szukasz komfortowego noclegu w atrakcyjnej cenie, przyjrzyj się temu, co w swej ofercie prezentują apartamenty wrocławskie, położone w samym centrum Wrocławia.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close