Arrival date
Departure date
01 April 2016

Sky Tower to jeden z symboli panoramy Wrocławia. Osiągnął to przede wszystkim swoją wysokością, ale nie jest to jedyny wyróżnik tej wyjątkowej budowli. Dowiedz się więcej o najwyższym polskim budynku, który znajduje się właśnie w stolicy Dolnego Śląska

Sky Tower, jak wspomniano, jest obecnie najwyższym budynkiem w naszym kraju. Imponująca budowla, która jest widoczna z każdego punktu we Wrocławiu, wznosi się na wysokość 212 metrów i liczy sobie 50 pięter. Kompleks nie jest jednak jednym budynkiem, składa się z trzech osobnych budowli, które towarzyszą wysokiej wieży.

Sky Tower łączy w sobie kilka różnych funkcji. Jest to kompleks mieszkalny, biurowy, handlowo-usługowy i rekreacyjny. W budynku umieszczona jest galeria handlowa, w której możesz zrobić zakupy, poćwiczyć na siłowni, a także zrelaksować się podczas seansu filmowego w jednej z sal kinowych znajdujących się w budynku. Jak widać, możliwości atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu oferuje to miejsce bardzo wiele, na pewno nie będziesz się nudzić w trakcie odwiedzin z rodziną bądź paczką przyjaciół.

Od momentu swojego powstania Sky Tower budzi skrajne emocje, od wyrazów prawdziwego uznania aż po bardzo krytyczne opinie. Warto odwiedzić to miejsce również i po to, by wyrobić sobie własne zdanie na temat tego wyjątkowego pod wieloma względami wieżowca, który jest dziś niezaprzeczalnym symbolem Wrocławia.

Najważniejszą zaletą Sky Tower jest jej przydatność dla turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska. Na 49 piętrze znajduje się najwyżej położony taras widokowy w Polsce. Wizyta w tym miejscu pozwala na ujrzenie panoramy całego miasta. Z okien tarasu bez większego wysiłku zobaczysz wszystkie najsłynniejsze budowle Wrocławia, z Ratuszem, katedrą wznoszącą się na Ostrowie Tumskim, gmach Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej i cały szereg innych. Tego rodzaju zwiedzanie z całą pewnością dostarczy bardzo silnych wrażeń, które zapamiętasz na długo. Sky Tower jest zatem miejscem, którego nie możesz przegapić w trakcie wizyty we Wrocławiu.

Oczywiście, zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska nie powinno ograniczać się jedynie do podziwiania widoków ze szczytu Sky Tower. Na dobre poznanie miasta należy przeznaczyć co najmniej kilka dni, więc możesz potrzebować noclegu. W tym celu możesz sprawdzić atrakcyjną ofertę prezentowaną przez apartamenty wrocławskie, położone w samym centrum miasta.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close