Arrival date
Departure date
25 August 2017

Partynice we Wrocławiu – to właśnie tam znajduje się ogromny tor wyścigów konnych. Jest to nie lada atrakcja dla fanów tego sportu oraz kibiców. Od początku wiosny do końca lata odbywają się na nim regularnie wyścigi konne, połączone nierzadko z innymi rozrywkami takimi jak food trucki bądź zamki dmuchane dla dzieci. Warto wybrać się choć raz na taką imprezę, ponieważ nie brakuje na niej ani emocji ani wielu fantastycznych atrakcji.

Tor wyścigów konnych – garść faktów historycznych

Swoją działalność rozpoczął ponad sto lat temu – w 1907 roku. Była to bowiem 75 rocznica założenia Związku Hodowców Koni i Wyścigów Konnych, a zatem idealny czas na uruchomienie kolejnego miejsca do organizowania tego typu wydarzeń. To właśnie ta organizacja była inicjatorem powstania toru na Partynicach. Zakupiła zatem ziemię i zajęła się budową obiektu za pieniądze, które pożyczyła od miasta. Miejsce to, po rozpoczęciu działalności, zastąpiło tor wyścigowy, który wówczas znajdował się w miejscu Hali Stulecia. Partynice we Wrocławiu organizują zawody konne od 1907 roku aż do dziś, choć w latach 1943-1953 miały przerwę.

Nauka jazdy konnej – Partynice we Wrocławiu

Kiedy nie odbywają się tam wyścigi to organizowane są w tym miejscu kursy, które mają na celu naukę jazdy na koniach od podstaw. Możliwe są nawet kursy dla dzieci w wieku przedszkolnym. W czasie wakacji na Partynicach można również zapisać swojego malucha na półkolonie, podczas których spędzi czas na nauce jazdy konnej oraz grach, zabawach i zajęciach plastycznych. W cenę wliczone są również posiłki i stała opieka od 8 do 16.

Tor wyścigowy na Partynicach to dobre miejsce, aby przyjść na piknik podczas organizowanych tam wyścigów. Można się zrelaksować, najeść, ale również obstawić swojego faworyta w odbywających się zawodach i dostarczyć sobie odrobiny emocji. Przyjeżdżając z daleka na imprezę, która zazwyczaj odbywa się w weekendy, dobrze jest zarezerwować sobie odpowiedni nocleg, aby w spokoju i w pełni wykorzystać cały zaplanowany wyjazd. Poza Partynicami bowiem we Wrocławiu znaleźć można jeszcze dużo innych, fajnych atrakcji.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close