Arrival date
Departure date
30 November 2015

Stolica Dolnego Śląska jest miejscem, w którym istnieje najstarszy ogród zoologiczny w naszym kraju. Kilka ostatnich lat przyniosło wiele zmian, które uczyniły z wrocławskiego zoo miejsce bardzo nowoczesne i cieszące się ogromną popularnością wśród osób nie tylko mieszkających na stałe w mieście, ale również turystów, nierzadko przybywających do miasta specjalnie w celu odwiedzenia tego miejsca. 

Jednym z najpopularniejszych nowych budynków wewnątrz zoo jest Afrykarium. Co można w nim zobaczyć?

Afrykarium wskazuje swoją nazwą na to, czego możesz się spodziewać wchodząc w jego mury. Nowoczesne wnętrze kryje w sobie wiele ciekawych miejsc, które mają na celu przybliżenie wszystkim zwiedzającym fauny i flory Czarnego Lądu. Tematycznie pogrupowane wystawy pomagają zrozumieć cały tamtejszy ekosystem. Organizatorzy starali się jak najbardziej wiernie oddać naturalne otoczenie, w jakim żyją zwierzęta. Postanowili zatem pogrupować je pod względem pochodzenia, tworząc osobne miejsca związane z danymi regionami geograficznymi, co jedynie podkreśla wyjątkowość tego rodzaju prezentacji.

Głębiny Kanału Mozambickiego prezentują całą i bardzo bogatą paletę żyjących tam ryb i innych morskich stworzeń. Miejsce tworzy wyjątkową atmosferę, gdyż zwierzęta podziwiane są podczas spaceru tunelem umieszczonym pod akwarium, dzięki czemu zwiedzający mogą poczuć się jak podczas nurkowania w oceanie. Prezentacja pozostawia ogromne wrażenie na każdej osobie, która odwiedziła to miejsce, niezależnie od wieku i własnych upodobań.

Równie zapierająca dech w piersiach jest prezentacja stworzona w celu przedstawienia morskich stworzeń pochodzących z rafy Morza Czerwonego. Obecnie jest to półtora tysiąca kolorowych rybek różnych gatunków, które żyją w otoczeniu ponad tysiąca sztucznych koralowców, umieszczonych specjalnie w celu stworzenia wrażenia naturalnego życia, które ma przedstawić zwiedzającym warunki możliwie jak najbardziej zbliżone do naturalnych.

Godna uwagi jest również dżungla, w której można również spotkać krokodyle i manaty, podziwiać można również kilka gatunków ptaków. Poza wymienionymi miejscami są też inne, równie ciekawe. Wydaje się, że jeden dzień to zbyt mało, by dokładnie poznać wrocławski ogród zoologiczny. Stąd też warto przyjrzeć się ofercie noclegów w centrum miasta, jaką prezentują apartamenty wrocławskie.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close