Arrival date
Departure date
01 March 2016

Wrocław jest jednym z największych polskich miast, dlatego też ma wiele do zaoferowania każdej osobie, która przyjeżdża do stolicy Dolnego Śląska w celach turystycznych. 

Atrakcji oferowanych przez to miasto jest tak wiele, że niekiedy trudno zdecydować się na to, co należy zobaczyć. Chcemy to zadanie ułatwić, prezentujemy zatem trzy 3 atrakcje Wrocławia, które po prostu trzeba zobaczyć w trakcie zwiedzania miasta.

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka jest bez wątpienia jednym z najważniejszych miejsc we Wrocławiu, tak ważnym, że stał się symbolem stolicy Dolnego Śląska. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że bez odwiedzin w tym miejscu wizyta we Wrocławiu nie będzie pełna. Panorama Racławicka to gigantyczne malowidło przedstawiające zwycięstwo wojsk polskich nad rosyjskimi w trakcie Insurekcji Kościuszkowskiej. Ogrom tego płótna sprawia, że widz może poczuć się jak naoczny świadek tryumfu polskiego oręża. Obraz został tak wyeksponowany, że zaciera się granica pomiędzy malowidłem a dodatkową scenerią, co dodatkowo wzmacnia efekt oddziaływania na widza. Z całą pewnością słowa nie są w stanie odddać tego, co odczuwa widz, dlatego też warto przekonać się o tym na własne oczy.

Afrykarium

Wrocławski ogród zoologiczny jest jednym z największych i najstarszych tego rodzaju placówke w naszym kraju. Jedną z najnowszych jego atrakcji jest wybudowane przed dwoma laty Afrykarium. Jak sama nazwa wskazuje, widz może w tym miejscu doświadczyć obcowania z egzotyczną fauną i florą pochodzącą z Czarnego Lądu. Starannie przygotowana ekspozycja pozwala na zanurzenie się w wyjątkowej atmosferze, która umożliwi poznanie zwierząt i roślin. Cała ekspozycja została tak przemyślana, by pomóc w edukacji poprzez rozrywkę. Ekspozycja cieszy się uznaniem ludzi w każdym wieku, od najmłodszych dzieci aż po sędziwych seniorów.

Hala Stulecia

W bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego ogrodu zoologicznego znajduje się kolejny symbol stolicy Dolnego Śląska. Charakterystyczna bryła ponadstuletniej budowli jest bardzo często wykorzystywana na zdjęciach i innych materiałach graficznych reklamujących Wrocław. Do dziś dnia budynek wykorzystywany jest głównie do urządzania różnego rodzaju targów i wystaw, odbywają się tu również koncerty i zawody sportowe. Niezależnie od tego, w jakim celu przybywasz do Wrocławia, Halę Stulecia zobaczyć po prostu trzeba. Wrocław oferuje oczywiście o wiele więcej atrakcji turystycznych. Aby je wszystkie poznać, warto spędzić w tym mieście co najmniej kilka dni. Tani nocleg w centrum miasta oferują apartamenty wrocławskie, położone niedaleko wrocławskiego Rynku.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close