Arrival date
Departure date
22 December 2014

Stolicę Dolnego Śląska można zwiedzać na różne sposoby – te same obiekty można oglądać od środka lub tylko z zewnątrz. Zupełnie inaczej będą także wyglądać z góry. We Wrocławiu punktów widokowych nie brakuje, zatem warto z nich skorzystać i spojrzeć na miasto z innej perspektywy.

Sky Tower Otwarcie punktu widokowego w Sky Tower było wiele razy przekładane, jednak już od jakiegoś czasu można wjeżdżać na 49 piętro budynku. Jest on najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce, który widoczny jest już z daleka. Działa to również w drugą stronę – przy dobrej widoczności z tarasu pięknie widać m.in. Karkonosze. Jednocześnie panoramę Wrocławia może podziwiać 20 osób, które na górę dostaną się windą szybkobieżną. Pokonanie drogi na 49 piętro zajmuje jej minutę.

Kościół św. Elżbiety W okolicach Rynku najwyższą budowlą jest Kościół św. Elżbiety, a w zasadzie jego wieża. Ma ona ponad 90 metrów wysokości, zatem gwarantuje dobrą widoczność nie tylko na ścisłe centrum, ale również dalsze zakątki miasta. Historia nie oszczędzała jednak tej świątyni, a najbardziej dotkliwy okazał się pożar w 1976 roku. Uszkodził on drewniane elementy wystroju, dach oraz sklepienie. Wieża dla zwiedzających dostępna jest od kwietnia do października, a na szczyt wiodą kręte i wąskie schody.

Kościół Marii Magdaleny Przy ulicy Szewskiej znajduje się Kościół Marii Magdaleny, którego charakterystycznym elementem jest tzw. Mostek Pokutnic. Jest to kładka łącząca dwie wieże tej budowli, która często nazywana jest także Mostem Czarownic. Związane są z nim różne legendy – jedna z nich mówi o tym, że na mostku pojawiają się dusze dziewcząt, które za życia oddawały się zabawie i próżno spędzały czas z mężczyznami. Punkt widokowy ma 45 metrów wysokości i czynny jest przez cały rok.

Wieża Matematyczna W głównym gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego znajduje się Wieża Matematyczna, która do połowy XIX wieku funkcjonowała jako obserwatorium akademickie. Obecnie na wysokości 42 metrów znajduje się taras widokowy, który dostępny jest dla zwiedzających. Jego ozdobą są cztery rzeźby autorstwa Franza Mangoldta, które przedstawiają alegorie czterech nauk.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close