Arrival date
Departure date
27 August 2016

Czy lata świetności bazarów minęły? Wydaje się, że tak, choć z drugiej strony coraz popularniejsze stają się wszelkiego rodzaju jarmarki, które cieszą się uznaniem zarówno wśród mieszkańców jak i turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska. 

Czy ktoś, kto odwiedza Wrocław może znaleźć ciekawy bazar, na którym zrobi tanie zakupy, ciesząc się z jakości jaką oferują lokalni producenci żywności bądź odzieży? Jak najbardziej tak.

Odkąd przeniesiony został najbardziej znany, głównie z powodu dogodnej lokalizacji w niewielkiej odległości od Dworca Głównego, bazar przy ulicy Zielińskiego, trudno jest wyłonić zdecydowanego zwycięzcę wśród tego rodzaju miejsc, w których można zrobić zakupy. Ścisłe centrum miasta nie posiada już stałego bazaru, niemniej jednak odbywający się w każdą niedzielę (oprócz świąt) największy w mieście targ na terenach dawnego Dworca Świebodzkiego z całą pewnością można zaliczyć do jednego z symboli miasta. Możesz tu kupić niemalże wszystko, a wśród sprzedających i kupujących spotkasz mieszkańców Wrocławia i okolicznych miast. Wielkim uznaniem cieszą się tutaj artykuły spożywcze, odzież, a także szeroki wybór staroci, jaki znajdziesz wśród handlarzy starzyzną. Wizyta we Wrocławiu nie może być pełna bez odwiedzin w tym miejscu.

Stary Młyn

Podobnie jak wspomniane wyżej targowisko przy Dworcu Świebodzkim, również Stary Młyn, położony w niedalekiej odległości od centrum handlowego Korona, jest bardzo popularnym miejscem handlu odbywającego się w niedzielę. Jeśli poszukujesz niebanalnych prezentów lub bibelotów do mieszkania, to miejsce jest zdecydowanie godne polecenia.

Targ przy Legnickiej

Jeśli poszukujesz lokalnego jedzenia o dobrej jakości, to miejscem niewątpliwie godnym polecenia jest targowisko ulokowane przy ulicy Legnickiej. Łatwo je odnajdziesz nawet nie znając Wrocławia, gdyż mieści się ono tuż przy centrum handlowym Magnolia, jednym z największych w stolicy Dolnego Śląska. Wśród wielu stoisk odnajdziesz różnorakie artykuły spożywcze, mięso, a także owoce i warzywa pochodzące z upraw rolników zamieszkujących podwrocławskie miejscowości. Wrocław posiada jeszcze kilkanaście innych targowisk, jeśli zatem zatrzymujesz się na dłużej w tej dolnośląskiej metropolii, z całą pewnością warto odwiedzić przynajmniej te wymienione powyżej. W kwestii noclegu z kolei najlepiej kierować się ofertą prezentowaną przez apartamenty wrocławskie, gdyż ich lokalizacja w samym centrum miasta znakomicie ułatwia poznawanie znanych i mniej znanych atrakcji Wrocławia.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close