Arrival date
Departure date
16 December 2014

Wybierając się w okolice Hali Stulecia, która jest jedną z wizytówek miasta, nie sposób pominąć Ogrodu Japońskiego. To miejsce wyjątkowe, którego urok powinni docenić nie tylko miłośnicy kultury Dalekiego Wschodu. 

Skąd wziął się Ogród Japoński we Wrocławiu? Zwiedzając Halę Stulecia i przylegające do niej tereny możemy być nieco zdziwieni, że w jej sąsiedztwie znajduje się japoński ogród. Trudno bowiem szukać związków stolicy Dolnego Śląska z Krajem Kwitnącej Wiśni. Tak naprawdę jest on pozostałością (jedną z niewielu) po Wystawie Światowej, która odbyła się we Wrocławiu w 1913 roku. Jego historia zaczyna się jednak trochę wcześniej, bowiem jego tworzenie rozpoczęto już w roku 1902. Za jego urządzenie i przygotowanie odpowiadał największy w tamtych czasach japonista – hrabia Fritz von Hochberg. Po zakończeniu Wystawy ogród pozostawiono w niezmienionej formie, jednak zabrano z niego liczne detale, które w całości decydowały o japońskim charakterze tego miejsca. W 1996 roku rozpoczęła się rewitalizacja Ogrodu przy której uczestniczyli specjaliści z Japonii. Od tamtej pory każdy, nawet najdrobniejszy element, jest zgodny z japońską sztuką ogrodową.

Niezwykłe miejsce na mapie Wrocławia Ogród Japoński jest związany z Krajem Kwitnącej Wiśni nie tylko z nazwy – warto przekonać się o tym na własne oczy. To miejsce niezwykle urokliwe, zatem wrocławianie często i chętnie do niego wracają. Turyści odwiedzający Ogród po raz pierwszy są zauroczeni jego klimatem. Cena biletu wstępu jest symboliczna – wejściówka normalna kosztuje 3 zł, ulgowa 1,50 zł. Ogród czynny jest od kwietnia do końca października. Warto odwiedzić go zarówno w okresie wiosennym, jak i tuż przed zamknięciem, bowiem wczesną jesienią roślinność wygląda zupełnie inaczej. Najbardziej charakterystycznym punktem Ogrodu jest ozdobny most, który łączy ze sobą dwa brzegi stawu. Prowadzące wśród roślin ścieżki pozwalają z bliska cieszyć się ich urokiem – a jest co podziwiać, bowiem w Ogrodzie zgromadzono ok. 50 gatunków roślin azjatyckich.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close