Arrival date
Departure date
28 December 2014

W dużych miastach szukamy nie tylko atrakcji kulturalnych i rozrywki w ścisłym centrum. Szczególnie w okresie wiosenno-letnim chętnie korzystamy z terenów zielonych, na których można się zrelaksować. We Wrocławiu należy docenić nie tylko tereny nad Odrą, ale także parki, których na szczęście w mieście nie brakuje. 

Zieleń dla wszystkich Mijając w drodze do pracy park nie zawsze zwracamy uwagę na jego istotną rolę w dużym mieście. Należy jednak pamiętać, że są one jednym z najważniejszych skupisk drzewostanu i są ważnym elementem środowiska. Wspólnie z lasami, ogrodami działkowymi i wodami powierzchniowymi tworzą ekosystemy, które wpływają na ekologię miasta. Są otwarte dla wszystkich i pozwalają na korzystanie z nich w rozmaity sposób. We wrocławskich parkach przez cały rok nie brakuje biegaczy, którzy mają tam doskonałe warunki do treningów. To także miejsce wypoczynku dla całych rodzin oraz ich czworonożnych przyjaciół.

Park Południowy Mieszkańcy południowej części Wrocławia najchętniej korzystają z uroków Parku Południowego, który znajduje się w sąsiedztwie ulicy Karkonoskiej. Zajmuje ponad 25 hektarów, a jego punktem centralnym jest staw. W jego pobliżu znajduje się restauracja, a w okresie letnim nie brakuje także sprzedawców waty cukrowej i lodów. Wypocząć można na trawie, skorzystać z ławek, natomiast najmłodsi najchętniej spędzają czas na placu zabaw.

Park Szczytnicki W części wschodniej Wrocławia znajduje się Park Szczytnicki, który wraz z Halą Stulecia, Stadionem Olimpijskim, Pergolą oraz Pawilonem Czterech Kopuł tworzy spójną całość. Jest to nie tylko jeden z najstarszych (wraz z Parkiem Staromiejskim), ale także największy wrocławski park. Mieszkańcy szczególnie upodobali sobie odpoczynek w pobliżu fontanny na Pergoli, która po remoncie stała się jedną z wizytówek miasta. Wieczorami odbywają się tam pokazy, które przyciągają w to miejsce tłumy wrocławian i turystów. Istotną częścią Parku jest Ogród Japoński. Wstęp do niego jest płatny, jednak w stosunku do tego, co można zobaczyć w środku, opłata ta jest naprawdę symboliczna.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close