Arrival date
Departure date
19 February 2016

Ponad tysiąc lat historii Wrocławia przyniosło ze sobą wiele pamiątek historycznych. Wiele z nich okazało się ważne nie tylko w lokalnej pamięci, ale stało się istotne dla historii Polski i Polaków. 

Stolica Dolnego Śląska oddziaływała także na inne lokalne miejscowości, dlatego też formuła zebranych eksponatów skupia się również na tym, by przybliżyć to, co zyskało rozgłos na przestrzeni minionych wieków. W ten sposób powstała naprawdę interesująca kolekcja, z której można się wiele nauczyć. Najważniejsze z nich od niedawna można podziwiać w salach Muzeum Miejskiego we wrocławskim Ratuszu. Co możesz zobaczyć, jeśli zdecydujesz się na odwiedziny na tej wystawie?

Dzisiejsze muzealnictwo nie ma wiele wspólnego z oglądaniem eksponatów ukrytych za szybami. Interakcja widza jest obecnie priorytetem, w ten sposób zwiedzający mogą nie tylko doświadczyć ujrzenia eksponatów na własną rękę, ale przy okazji zapamiętać o wiele więcej niż niegdyś. Wrocławska ekspozycja jest pod tym względem w zupełności zgodna z najnowszymi trendami. Nie sposób się nudzić w trakcie zwiedzania kolejnych sal.

Tytuł wystawy jest również znaczący, gdyż jej kuratorzy, związani z wrocławskim ośrodkiem Pamięć i Przyszłość, postanowili wydzielić siedem głównych obszarów, wedle których pogrupowane zostały zgromadzone eksponaty. Dzięki temu zabiegowi udało się stworzyć atrakcyjną i jednocześnie pouczającą wystawę, która na długo pozostaje w pamięci każdej osoby, która odwiedzi mury wrocławskiego Ratusza.

Wystawa to siedem tematów, w których zarówno Wrocław jak i Dolny Śląsk mogą się pochwalić posiadaniem zabytków kultury materialnej istotnej ze względu na wysoką wartość historyczną. Poszczególne elementy to krajobraz, język, sztuka, architektura, nauka, religia i spotkania z ludźmi. W ramach każdej z wymienionych kategorii tematycznych można będzie obejrzeć między innymi takie pamiątki, jak zawierająca pierwsze zdanie zapisane po polsku i mieszczące się w Księdze Henrykowskiej, egzemplarz rękopisu Pana Tadeusza i wiele, wiele innych.

Wystawa potrwa przez kilka miesięcy, dlatego z łatwością możesz zaplanować wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska po to, by poznać największe skarby regionalnej historii. Tani nocleg w centrum Wrocławia możesz znaleźć w ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close