Przyjazd od
Wyjazd do
27 sierpnia 2016

Czy lata świetności bazarów minęły? Wydaje się, że tak, choć z drugiej strony coraz popularniejsze stają się wszelkiego rodzaju jarmarki, które cieszą się uznaniem zarówno wśród mieszkańców jak i turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska. 

Czy ktoś, kto odwiedza Wrocław może znaleźć ciekawy bazar, na którym zrobi tanie zakupy, ciesząc się z jakości jaką oferują lokalni producenci żywności bądź odzieży? Jak najbardziej tak.

Odkąd przeniesiony został najbardziej znany, głównie z powodu dogodnej lokalizacji w niewielkiej odległości od Dworca Głównego, bazar przy ulicy Zielińskiego, trudno jest wyłonić zdecydowanego zwycięzcę wśród tego rodzaju miejsc, w których można zrobić zakupy. Ścisłe centrum miasta nie posiada już stałego bazaru, niemniej jednak odbywający się w każdą niedzielę (oprócz świąt) największy w mieście targ na terenach dawnego Dworca Świebodzkiego z całą pewnością można zaliczyć do jednego z symboli miasta. Możesz tu kupić niemalże wszystko, a wśród sprzedających i kupujących spotkasz mieszkańców Wrocławia i okolicznych miast. Wielkim uznaniem cieszą się tutaj artykuły spożywcze, odzież, a także szeroki wybór staroci, jaki znajdziesz wśród handlarzy starzyzną. Wizyta we Wrocławiu nie może być pełna bez odwiedzin w tym miejscu.

Stary Młyn

Podobnie jak wspomniane wyżej targowisko przy Dworcu Świebodzkim, również Stary Młyn, położony w niedalekiej odległości od centrum handlowego Korona, jest bardzo popularnym miejscem handlu odbywającego się w niedzielę. Jeśli poszukujesz niebanalnych prezentów lub bibelotów do mieszkania, to miejsce jest zdecydowanie godne polecenia.

Targ przy Legnickiej

Jeśli poszukujesz lokalnego jedzenia o dobrej jakości, to miejscem niewątpliwie godnym polecenia jest targowisko ulokowane przy ulicy Legnickiej. Łatwo je odnajdziesz nawet nie znając Wrocławia, gdyż mieści się ono tuż przy centrum handlowym Magnolia, jednym z największych w stolicy Dolnego Śląska. Wśród wielu stoisk odnajdziesz różnorakie artykuły spożywcze, mięso, a także owoce i warzywa pochodzące z upraw rolników zamieszkujących podwrocławskie miejscowości. Wrocław posiada jeszcze kilkanaście innych targowisk, jeśli zatem zatrzymujesz się na dłużej w tej dolnośląskiej metropolii, z całą pewnością warto odwiedzić przynajmniej te wymienione powyżej. W kwestii noclegu z kolei najlepiej kierować się ofertą prezentowaną przez apartamenty wrocławskie, gdyż ich lokalizacja w samym centrum miasta znakomicie ułatwia poznawanie znanych i mniej znanych atrakcji Wrocławia.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij