Przyjazd od
Wyjazd do
27 grudnia 2014

Historia wrocławskiego lotniska zaczyna się już w 1938 roku. Wizytówką miasta jest jednak nowy terminal, który został oddany do użytku w marcu 2012 roku. Od tego czasu we Wrocławiu ląduje coraz więcej samolotów, a liczba podróżujących z każdym rokiem rośnie.

Pierwsze lotnisko we Wrocławiu

Kultowa jest już scena z filmu „Miś” Stanisława Barei, w którym bohaterowie na lotnisku w Warszawie widzą napis „Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu”. Na potrzeby wojskowego lotnictwa wojskowego w stolicy Dolnego Śląska lotnisko zbudowano już w 1938 roku. Siedem lat później zaczęły pojawiać się tam także samoloty cywilne. Do roku 1993 obsługiwano wyłącznie loty krajowe, natomiast pierwszym połączeniem zagranicznym były loty do Frankfurtu nad Menem. Z biegiem lat lotnisko we Wrocławiu się rozwijało, jednak dostrzegano potrzebę budowy nowego terminalu. Turystyka samolotowa była coraz popularniejsza, a co ważniejsze – coraz tańsza. Ostateczna decyzja zapadła w 2009 roku, a trzy lata później nastąpiło oficjalne otwarcie terminalu na ul. Granicznej, który stał się jedną z najważniejszych wizytówek miasta.

Nowoczesny terminal na Granicznej

Wrocławskie lotnisko znajduje się na obrzeżach miasta, jednak w porównaniu do innych europejskich miast nie jest wcale daleko od centrum. Można dojechać tam miejskim autobusem lub taksówką – podróż zajmie nam ok. 30 minut (w godzinach szczytu może się nieco wydłużyć). Dla osób z własnym samochodem najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, dzięki której podróż na samolot będzie najszybsza. Lotnisko oferuje podróżującym parking, także w bezpośredniej okolicy znajduje się kilka dużych parkingów, na których można zostawić swój samochód i skorzystać z bezpłatnego dowozu pod sam terminal. Docenić trzeba nie tylko estetykę budynku, ale również wygodę jego użytkowania. Podróżujący samolotami mogą liczyć na szereg udogodnień – nic więc dziwnego, że w 2014 roku na wrocławskim lotnisku obsłużono ponad 2 miliony pasażerów, którzy docenili nowoczesny terminal.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij