Przyjazd od
Wyjazd do
13 sierpnia 2015

Wrocław już niebawem będzie prawdziwą stolicą muzyki. Narodowe Forum Muzyki to projekt, który wprowadzi muzykę na zupełnie nowy poziom. Instytucja, jaka powstała w ramach tego projektu, będzie nie tylko lokalną atrakcją, ale miejscem na skalę całego kraju. Co takiego będzie się działo w Narodowym Forum Muzyki?

Narodowe Forum Muzyki – idea

Za powstaniem nowej instytucji w stolicy Dolnego Śląska stała idea utworzenia obszernego centrum skupiającego w swoich murach liczne projekty muzyczne. Wrocławska Filharmonia im. Witolda Lutosławskiego od lat domagała się remontu, jej pomieszczenia były również zbyt małe, by móc pomieścić wszystkich chętnych melomanów. Jednocześnie postanowiono nie tylko o budowie nowoczesnych sal koncertowych, ale także o stworzeniu całego zaplecza, związanego z muzyką. Sale prób i nagrań, obecne w nowopowstałym Narodowym Forum Muzyki, mają wspierać rozwój polskiej muzyki. Obok koncertów w tym miejscu odbywać się będą zajęcia edukacyjne, mające propagować muzykę nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale również osób dorosłych. Narodowe Forum Muzyki to miejsce szczególne, bardzo istotne na kulturalnej mapie nie tylko Wrocławia, ale całej Polski.

Narodowe Forum Muzyki w liczbach

Narodowe Forum Muzyki posiada cztery sale koncertowe. Największa z nich może jednorazowo pomieścić 1800 osób. Pozostałe trzy sale są bardziej kameralne, przeznaczone dla 250 do 450 osób. Poza wspomnianymi salami koncertowymi Narodowe Forum Muzyki to także sale prób i studia nagraniowe, a także przestrzenie wystawiennicze i pomieszczenia administracyjne. W części podziemnej - Narodowe Forum Muzyki to sześć kondygnacji nadziemnych i 3 kondygnacje podziemne – znaleźć można parking mieszczący 700 samochodów. Cały budynek posiada 48,5 tys. m², z czego 35,5 tys. m² to powierzchnia użytkowa. Te rozmiary czynią z budynku największy tego typu budynek w tej części Europy.

Narodowe Forum Muzyki oficjalnie otwiera swoje podwoje 4 września 2015 roku. W tym dniu może być niezwykle trudno zdobyć bilety, ale już dnia następnego, 5 września, odbędzie się dzień otwarty, podczas którego będzie można zobaczyć cały kompleks. Po trudach zwiedzania komfortowy wypoczynek oferują nasze apartamenty wrocławskie.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij