Przyjazd od
Wyjazd do
14 lipca 2015

Wrocław znany jest ze swojej największej w Polsce fontanny multimedialnej. Położona na terenach przyległych do Hali Stulecia jest ulubionym miejscem spotkań mieszkańców i przybywających do miasta turystów. 

Warto jednak wiedzieć, że we Wrocławiu istnieje spora liczba innych fontann, równie godnych uwagi i zainteresowania. Zapraszam na spacer szlakiem wrocławskich fontann.

Fontanna w rynku

Istniejąca od kilkunastu lat fontanna położona na wrocławskim rynku jest jedną z najbardziej znanych, właśnie dzięki swojemu położeniu w samym sercu stolicy Dolnego Śląska. Szklane tafle przypominają urwiste górskie szczyty. Fontanna na stałe wpisała się już w miejski krajobraz i dziś nikt sobie nawet nie wyobraża wrocławskiego rynku bez niej.

Fontanna na placu Jana Pawła 2

To chyba najpiękniejsza wrocławska fontanna. Pochodząca z 1905 roku neobarokowy postument otoczony jest rzeźbami, które są alegorią Walki i Zwycięstwa. Mocno zniszczona w trakcie oblężenia miasta w czasach II wojny światowej, została pieczołowicie odrestaurowana i znów cieszy oczy mieszkańców i turystów. Z okazji tego, że położona jest w pobliżu Urzędu Stanu Cywilnego, jest często wykorzystywana przez nowożeńców jako piękne miejsce robienia pamiątkowych zdjęć.

Fontanna Szermierz

Przy budynku głównym Uniwersytetu Wrocławskiego znajduje się z kolei jedna z ciekawszych fontann w stolicy Dolnego Śląska. Przedstawia ona postać nagiego mężczyzny ze szpadą w ręku, cokół zaś podtrzymywany jest przez dwie nagie kobiety. Miejska legenda głosi, że jest to autoportret twórcy rzeżby, Hugo Lederera, którego ograli w karty studenci, pozostawiając mu jedynie szpadę. Sylwetka szermierza jest jednym z symboli Uniwersytetu Wrocławskiego.

Fontanna przy moście Grunwaldzkim

Jedna z najnowszych wrocławskich fontann swoim wyglądem przypomina trzy stojące obok siebie sarkofagi. Proste, prostokątne bryły połączone zostały ze sobą strumieniami, co daje bardzo widowiskowy efekt. W letnie upały dzieci uwielbiają bawić się w zawody statków, puszczanych na fontannie. Wspaniała zabawa dla całej rodziny.

Wędrówka szlakiem wrocławskich fontann może być świetnym sposobem na ciekawy spacer po stolicy Dolnego Śląska. Nocleg w dobrej cenie oferują nasze apartamenty Wrocław rynek.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij