Arrival date
Departure date
31 May 2016

Wrocław jest miastem, w którym kultura jest jedną z najważniejszych spraw, którymi żyją zarówno stali mieszkańcy miasta jak i osoby przybywające jedynie w celach turystycznych. 

Jednym z form kultury jest poezja, obecna w życiu stolicy Dolnego Śląska zarówno na co dzień jak i od święta. Takim wydarzeniem jest trwający właśnie festiwal poetycki Silesius. Co można zobaczyć w trakcie tego wyjątkowego święta poezji? Atrakcji z całą pewnością nie zabraknie, dlatego miłośnicy poezji powinni rozważyć wizytę we Wrocławiu. Bogaty program pozwala na wybranie takiej twórczości, która najbardziej odpowiadać będzie indywidualnym potrzebom i zainteresowaniom.

Domeną wszelkich tego rodzaju imprez są przede wszystkim spotkania z twórcami i twórczyniami, pochodzącymi zarówno z Polski jak i wielu innych krajów. To wyjątkowa szansa na spotkanie na żywo z poetami, których tomiki wierszy czytasz w swoim domu. Ciekawe debaty, poruszające kwestie nie tylko literackie, to na pewno magnes mający zdolność przyciągania wielbicieli sztuki poetyckiej.

Jedną z najważniejszych części tego wyjątkowego w skali całej Polski wydarzenia kulturalnego jest wręczanie nagród. Otrzymanie takiego wyróżnienia to wyjątkowa nobilitacja dla każdego twórcy poezji z naszego kraju. Uroczysta gala, statuetka i nagroda pieniężna to zaledwie część prawdy o tym, w jaki sposób Silesius działa. Równie ważne jest przecież uznanie w środowisku twórców i krytyków literackich.

Silesius to wydarzenie, które trzeba przeżyć, niezależnie od tego, czy na co dzień czytujesz dużo współczesnej poezji polskiej. Jest to również impreza pozwalająca na parę dni choćby zapomnieć o trudach i troskach dnia codziennego. Wzięcie udziału w tak wspaniałej imprezie może sprawić, że na nowo spojrzysz na świat i ludzi wokół. A to jest właśnie największa siła poetyckiej sztuki.

Osoby na stałe nie zamieszkujące stolicy Dolnego Śląska mogą wygodny i komfortowy nocleg znaleźć w ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie, które mieszczą się w samym centrum miasta. Taka lokalizacja znakomicie ułatwia poruszanie się po mieście pomiędzy miejscami festiwalowymi.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close