Przyjazd od
Wyjazd do
31 maja 2016

Wrocław jest miastem, w którym kultura jest jedną z najważniejszych spraw, którymi żyją zarówno stali mieszkańcy miasta jak i osoby przybywające jedynie w celach turystycznych. 

Jednym z form kultury jest poezja, obecna w życiu stolicy Dolnego Śląska zarówno na co dzień jak i od święta. Takim wydarzeniem jest trwający właśnie festiwal poetycki Silesius. Co można zobaczyć w trakcie tego wyjątkowego święta poezji? Atrakcji z całą pewnością nie zabraknie, dlatego miłośnicy poezji powinni rozważyć wizytę we Wrocławiu. Bogaty program pozwala na wybranie takiej twórczości, która najbardziej odpowiadać będzie indywidualnym potrzebom i zainteresowaniom.

Domeną wszelkich tego rodzaju imprez są przede wszystkim spotkania z twórcami i twórczyniami, pochodzącymi zarówno z Polski jak i wielu innych krajów. To wyjątkowa szansa na spotkanie na żywo z poetami, których tomiki wierszy czytasz w swoim domu. Ciekawe debaty, poruszające kwestie nie tylko literackie, to na pewno magnes mający zdolność przyciągania wielbicieli sztuki poetyckiej.

Jedną z najważniejszych części tego wyjątkowego w skali całej Polski wydarzenia kulturalnego jest wręczanie nagród. Otrzymanie takiego wyróżnienia to wyjątkowa nobilitacja dla każdego twórcy poezji z naszego kraju. Uroczysta gala, statuetka i nagroda pieniężna to zaledwie część prawdy o tym, w jaki sposób Silesius działa. Równie ważne jest przecież uznanie w środowisku twórców i krytyków literackich.

Silesius to wydarzenie, które trzeba przeżyć, niezależnie od tego, czy na co dzień czytujesz dużo współczesnej poezji polskiej. Jest to również impreza pozwalająca na parę dni choćby zapomnieć o trudach i troskach dnia codziennego. Wzięcie udziału w tak wspaniałej imprezie może sprawić, że na nowo spojrzysz na świat i ludzi wokół. A to jest właśnie największa siła poetyckiej sztuki.

Osoby na stałe nie zamieszkujące stolicy Dolnego Śląska mogą wygodny i komfortowy nocleg znaleźć w ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie, które mieszczą się w samym centrum miasta. Taka lokalizacja znakomicie ułatwia poruszanie się po mieście pomiędzy miejscami festiwalowymi.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij