Przyjazd od
Wyjazd do
09 września 2015

Prawdopodobnie każda osoba mieszkająca w naszym kraju doskonale zna imprezę odbywającą się pod hasłem Noc Muzeów. 

Wrocław jest pierwszym miejscem w Polsce, w którym postanowiono skorzystać z formuły nocnego zwiedzania. W ten sposób już 10 października odbędzie się Noc Laboratoriów. Co będzie można zobaczyć podczas tego wydarzenia?

Co to jest Noc Laboratoriów?

Nazwa Noc Laboratoriów niesie w sobie określone skojarzenia, nie pozostawiając wątpliwości, czego tak naprawdę może dotyczyć. Warto jednak przyjrzeć się bliżej temu, co konkretnie wydarzy się podczas trwania całego wydarzenia, interesujące jest również to, gdzie konkretnie będzie można wejść.

Laboratoria to miejsca szczególne, gdyż na co dzień są niedostępne dla osób z zewnątrz, nie związanych z daną firmą lub instytucją. W przypadku nocnego zwiedzania muzeów w większości przypadków można skorzystać z ich oferty również w zwyczajny dzień. To głównie odróżnia wrocławską imprezę od tego, czego doświadczają osoby wizytujące obiekty i placówki kulturalne.

Gdzie odbędzie się Noc Laboratoriów?

Głównymi organizatorami tej wyjątkowej wrocławskiej imprezy jest laboratorium Nokia Networks i Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Oba miejsca będą oczywiście udostępnione dla zwiedzających, są to jedne z najnowocześniejszych tego typu miejsc na świecie. To jednak nie wszystko, dla zwiedzających będą dostępne również i inne placówki, między innymi Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego i Międzynarodowego Laboratorium Silnych Pól Magnetycznych i Niskich Temperatur. Niewątpliwą atrakcją może również być odwiedzenie laboratorium w murach Komendy Wojewódzkiej Policji, które prowadzi badania związane z kryminalistyką.

Poza samym zwiedzaniem w trakcie trwania imprezy odbędą się również prelekcje i wykłady prowadzone przez pracowników naukowych wspomnianych wyżej instytucji. Jedynym z problemów jest fakt ograniczenia liczby miejsc dostępnych dla zwiedzających, wynikający z niemożliwości pomieszczenia zbyt wielkiej ilości chętnych. Z tego też powodu należy zarejestrować się na stronie organizatora – www.noclaboratoriów.pl. Takich problemów na pewno nie będzie w przypadku oferty noclegowej prezentowanej przez apartamenty wrocławskie, oferujące tanie noclegi w centrum Wrocławia.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij