Przyjazd od
Wyjazd do
30 czerwca 2016

Wśród wielu imprez, które odbywają się w tym roku we Wrocławiu, będącym Europejską Stolicą Kultury, znalazły się również takie, które organizowane są od lat i cieszą się ogromną popularnością i dużym uznaniem wśród osób nie tylko w naszym kraju. 

Jednym z takich właśnie doniosłych wydarzeń będzie niewątpliwie Polcon 2016, czyli najstarsza i największa impreza miłośników szeroko rozumianej fantastyki. Na kilka sierpniowych dni Wrocław stanie się prawdziwą stolicą polskiej fantastyki. Jakie atrakcje zostały przygotowane przez organizatorów?

Polcon to impreza z długoletnią tradycją. Powstała w 1985 z inicjatywy miłośników fantastyki skupionych wokół pisma „Fantastyka”, szybko stała się najważniejszą imprezą tego rodzaju w naszym kraju. Wzrost popularności fantastyki po ekranizacjach powieści Tolkiena sprawił, że mimo upływu lat impreza ta nadal przyciąga bardzo wiele osób nie tylko z naszego kraju. W tym roku Polcon, już po raz drugi w swej historii, odbędzie się we Wrocławiu.

Tegoroczna edycja będzie szansą na spotkania autorskie. Poza największymi polskimi autorami, będzie można spotkać się również ze sławami z innych krajów. Polcon to również największa nagroda polskiej fantastyki. Nagroda im. A. Zajdla, przyznawana na podstawie głosów fanów, jest największym wyróżnieniem, jakie może spotkać osobę tworzącą literaturę fantastyczną w naszym kraju. Nic zatem dziwnego, że każdorazowo jej przyznawanie budzi wiele emocji.

Fantastyka niejedno ma imię. Organizatorzy wrocławskiej imprezy pamiętają o tym, dlatego też zaplanowane zostały bloki tematyczne, które znakomicie ułatwią odnalezienie się w prawdziwym gąszczu wydarzeń w słynnej Hali Stulecia. Miłośnicy fantasy, science - fiction, horroru bez trudu znajdą wydarzenia poświęcone swojemu ulubionemu gatunkowi.

Fantastyka to dziś nie tylko literatura, dlatego też wiele miejsca będzie poświęcone również filmom, grom komputerowym i karcianym, a także całej masie innych, związanych z tym nurtem kultury popularnej, twórczych realizacji marzeń i fantazji.

Niepowtarzalną szansą pokazania własnej kreatywności będzie cosplay. Przebierz się za ulubioną postać lub stwórz całkowicie własną i pokaż innym uczestnikom tego wyjątkowego wydarzenia.

Polcon potrwa przez pięć długich dni, dlatego też apartamenty wrocławskie przygotowały ofertę tanich i komfortowych noclegów w centrum miasta.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij