Arrival date
Departure date
30 June 2016

Wśród wielu imprez, które odbywają się w tym roku we Wrocławiu, będącym Europejską Stolicą Kultury, znalazły się również takie, które organizowane są od lat i cieszą się ogromną popularnością i dużym uznaniem wśród osób nie tylko w naszym kraju. 

Jednym z takich właśnie doniosłych wydarzeń będzie niewątpliwie Polcon 2016, czyli najstarsza i największa impreza miłośników szeroko rozumianej fantastyki. Na kilka sierpniowych dni Wrocław stanie się prawdziwą stolicą polskiej fantastyki. Jakie atrakcje zostały przygotowane przez organizatorów?

Polcon to impreza z długoletnią tradycją. Powstała w 1985 z inicjatywy miłośników fantastyki skupionych wokół pisma „Fantastyka”, szybko stała się najważniejszą imprezą tego rodzaju w naszym kraju. Wzrost popularności fantastyki po ekranizacjach powieści Tolkiena sprawił, że mimo upływu lat impreza ta nadal przyciąga bardzo wiele osób nie tylko z naszego kraju. W tym roku Polcon, już po raz drugi w swej historii, odbędzie się we Wrocławiu.

Tegoroczna edycja będzie szansą na spotkania autorskie. Poza największymi polskimi autorami, będzie można spotkać się również ze sławami z innych krajów. Polcon to również największa nagroda polskiej fantastyki. Nagroda im. A. Zajdla, przyznawana na podstawie głosów fanów, jest największym wyróżnieniem, jakie może spotkać osobę tworzącą literaturę fantastyczną w naszym kraju. Nic zatem dziwnego, że każdorazowo jej przyznawanie budzi wiele emocji.

Fantastyka niejedno ma imię. Organizatorzy wrocławskiej imprezy pamiętają o tym, dlatego też zaplanowane zostały bloki tematyczne, które znakomicie ułatwią odnalezienie się w prawdziwym gąszczu wydarzeń w słynnej Hali Stulecia. Miłośnicy fantasy, science - fiction, horroru bez trudu znajdą wydarzenia poświęcone swojemu ulubionemu gatunkowi.

Fantastyka to dziś nie tylko literatura, dlatego też wiele miejsca będzie poświęcone również filmom, grom komputerowym i karcianym, a także całej masie innych, związanych z tym nurtem kultury popularnej, twórczych realizacji marzeń i fantazji.

Niepowtarzalną szansą pokazania własnej kreatywności będzie cosplay. Przebierz się za ulubioną postać lub stwórz całkowicie własną i pokaż innym uczestnikom tego wyjątkowego wydarzenia.

Polcon potrwa przez pięć długich dni, dlatego też apartamenty wrocławskie przygotowały ofertę tanich i komfortowych noclegów w centrum miasta.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close