Arrival date
Departure date
15 June 2015

Już w ostatni czerwcowy weekend Wrocław po raz kolejny stanie się miejscem bardzo szczególnego wydarzenia kulturalnego. Festiwal Podwodny Wrocław, bo o nim właśnie mowa, odbywa się od wielu już lat, ostatnio jednak przybiera również formę zbliżania się miasta do rzeki.

Od samego początku festiwal miał ściśle określoną misję, którą konsekwentnie realizuje od pierwszej edycji. Podstawą jest przede wszystkim promocja działalności lokalnych artystów, tych najbardziej znanych i tych dopiero rozpoczynających karierę w uprawianej przez siebie dziedzinie sztuki. Muzycy prezentują swoje utwory, plastycy i rzeźbiarze swoje prace, odbywają się przedstawienia teatralne, pokazy filmowe i wystawy fotograficzne. Niezwykle bogata oferta artystyczna sprawia, że festiwal Podwodny Wrocław stanowi wydarzenie artystyczne dużej rangi, na którym każdy bez większego wysiłku może znaleźć coś dla siebie.

Od ubiegłorocznej edycji festiwal przenosi się przede wszystkim na Odrę, a ściślej rzecz biorąc na statki pływające po największej rzece Wrocławia. Trzy statki, których kurs wynosi od 60 do 90 minut, stają się areną, na której można zobaczyć wystawy sztuki, posłuchać koncertu i przeżyć czas w towarzystwie sztuki. Tegoroczna edycja idzie jeszcze dalej w swych propozycjach, próbując zaangażować również najmłodszych mieszkańców Wrocławia. To właśnie z myślą o dzieciach odbędą się pierwsze rejsy tej edycji festiwalu Podwodny Wrocław. Dzieci będą mogły przeżyć przygody związane z wodą i pływaniem, rejsy dla nich przeznaczone oparte będą o motywy znane z bajki o rybce Nemo i Robinsonie Cruzoe. Dla dorosłych również przewidziane jest wiele atrakcji, każdy z trzech statków odbędzie kilka rejsów, podczas których zmieniać się będą artyści i propozycje przez nich przygotowane.

Drugi dzień festiwalu odbędzie się na lądzie, a konkretnie w miejscu, w którym Podwodny Wrocław rozpoczął swoją działalność. Tym miejscem jest Browar Mieszczański, gdzie w tym roku w 14 salach wystawowych zaprezentuje się 200 artystów, a wystawom będą towarzyszyły filmy i pokazy mody. Na zakończenie imprezy koncert zagra pięć zespołów, ze słynną Armią na czele.

Ostatni weekend czerwca to po prostu wymarzona okazja do odwiedzin we Wrocławiu. Impreza jest dwudniowa, warto zatem pomyśleć o rezerwacji noclegu już dziś.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close