Arrival date
Departure date
13 May 2016

Juwenalia to tradycyjne święto młodzieży studenckiej, nie mogło ich zabraknąć także we Wrocławiu, gdzie istnieje jeden z największych ośrodków naukowych w naszym kraju.

Istniejące w mieście uczelnie różnią się sposobem i miejscem obchodów studenckiego święta, tym najbardziej znanym pozostają Juwenalia organizowane przez osoby uczące się na Politechnice Wrocławskiej. Co będzie można zobaczyć podczas tegorocznej edycji tej wyjątkowej imprezy? Organizatorzy dołożyli starań, by atrakcji nie zabrakło. Program obchodów potwierdza, że warto będzie odwiedzić stolicę Dolnego Śląska w tym właśnie czasie.

Każdego roku Juwenalia to prawdziwe święto dla całego miasta. Cały szereg imprez sprawia, że nawet osoby mające swoje własne studia dawno za sobą mogą przypomnieć sobie czasy własnego zdobywania wiedzy w murach wrocławskich uczelni. Jeśli chcesz przeżyć naprawdę szalony czas, rozważ wizytę w stolicy Dolnego Śląska już w trakcie tego tygodnia. Z całą pewnością nie będzie to czas zmarnowany.

Imprez towarzyszących obchodom wrocławskiego święta studentów, niemniej jednak bez trudu można wskazać tę najbardziej znaną, której przegapić po prostu nie wypada. Mowa oczywiście o uroczystym pochodzie, który tradycyjnie startuje z wrocławskiego Rynku i zmierza w kierunku Wittigowa, czyli miejsca, gdzie znajdują się domy akademickiego kilku uczelni stolicy Dolnego Śląska. Wydarzenie to poprzedza uroczyste przekazanie studentom kluczy do miasta, zwyczaj ten wywodzi się jeszcze z czasów średniowiecza.

Pochód to oczywiście jedynie część obchodów Juwenaliów we Wrocławiu, równie istotne są inne imprezy, w tym koncerty zaproszonych gwiazd krajowej sceny muzyki popularnej. W tym roku, w ciągu dwóch koncertowych wieczorów będzie można zobaczyć między innymi Vavamuffin, Bethel, Miuosh, Buka & Rahim, Jamal i Bokka. Z całą pewnością fani muzycy reggae i ska nie powinni przegapić tego wydarzenia.

Najbliższy weekend warto spędzić we Wrocławiu, nocleg w samym centrum miasta znajdziesz w ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie, łączące komfort i atrakcyjne ceny.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close