Arrival date
Departure date
26 June 2015

Wrocław szczyci się mianem miasta otwartego, międzynarodowego i multikulturowego. Prawdziwość tego stwierdzenia potwierdzają liczne imprezy kulturalne, najbardziej zaś otwartym pozostaje Brave Festiwal. Promocja odległych kultur stanowi podstawę idei stojącej za organizacją festiwalu.

Świat zmienia się nieustannie, to dość banalne stwierdzenie, ale bardzo prawdziwe. Szczególnie istotne jest to w przypadku zanikania kultur, co objawia się przede wszystkim końcem zwyczajów. Wraz z rozwojem cywilizacji kultura upowszechnia się i ludowość odchodzi do lamusa. Różnorodność jest coraz mniejsza, a wszystko się unifikuje – ubiory, potrawy, obrzędy. Temu wszystkiemu chce przeciwstawić się Brave Festiwal właśnie. Jak głosi hasło festiwalu, jest to wydarzenie przeciw wypędzeniom z kultury.

W ciągu trwania całej imprezy mieszkańcy Wrocławia i odwiedzający stolicę Dolnego Śląska turyści mogą spotkać się z kulturami z najbardziej odległych zakątków świata. Przedstawienia, wystawy, koncerty – lista wydarzeń festiwalowych, oferowanych przez Brave Festiwal, jest bardzo długa. W całym morzu wydarzeń jest również miejsce na spotkania z naukowcami, na wątek edukacyjny i propagujący kulturę w wielu różnorodnych jej przejawach.

Brave Festiwal Kids

Dzieci są przyszłością, stąd ważne jest, by pamiętały o swojej przeszłości. Stąd też pochodzi pomysł na specjalną edycję, przeznaczoną wyjątkowo dla dzieci. Pośród wielu warsztatów i przedstawień, dzieci pochodzące z odmiennych kultur z różnych krajów mogą spotkać się ze sobą i poznać nawzajem. Ma to ogromną wartość edukacyjną, pomaga bowiem w budowaniu otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa, które czerpie swą siłę z różnorodności właśnie.

Beneficjent Brave Festiwal

Przychody ze sprzedaży biletów są przeznaczane na szczytny cel. Przekazywane są dla ROKPA - organizacji wspierającej Tybetańczyków w Chinach. Fundacja pomaga zakładać szkoły, przygotowuje materiały edukacyjne i szkoli nauczycieli, którzy uczą w niedostępnych, górskich rejonach Państwa Środka.

Brave Festiwal w tym roku odbędzie się w dniach 10 – 17 lipca. Warto już dziś pomyśleć o rezerwacji noclegu w jednym z naszych apartamentów.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close