Arrival date
Departure date
27 April 2015

Wrocław, wzorem innych wielkich miast świata, może poszczycić się również własnym maratonem. W tym roku odbędzie się już trzydziesta trzecia edycja tego wydarzenia, zyskującego z roku na rok większą rozpoznawalność i renomę wśród biegaczy z całego świata.

Historia ponad trzech dekad wrocławskiego maratonu jest również niezwykle interesująca.

Ponad trzydziestoletnia historia maratonu w stolicy Dolnego Śląska pokazuje nie tylko sposób, w jaki zmieniał się zarówno bieg jak i zmiany zachodzące w samym mieście. Nie tylko zmieniała się trasa biegu, ale także skład osobowy uczestników. Od kilku lat zauważalny jest zwiększający się udział maratończyków z całego świata, co bezsprzecznie wzmacnia jeszcze bardziej renomę tego sportowego wydarzenia.

Maraton Ślężan

Pierwsze dziesięć edycji wrocławskiego maratonu odbyło się pod nazwą Maraton Ślężan. Nazwa ta była odbiciem trasy biegu, który prowadził z Sobótki, położonej u stóp góry Ślęży, do mety na wrocławskim rynku. W ciągu tego dziesięciolecia impreza wciąż się rozwijała, przyciągając coraz większą ilość biegaczy. Tamte edycje skupiały zawodników i zawodniczki z Polski, głównie z powodu ówczesnej sytuacji politycznej.

Wrocław Maraton

Po przemianach w Polsce dokonanych w 1989 roku impreza nadal się rozwijała i obrastała w legendarne anegdotki z trasy. Maraton jeszcze dwukrotnie zmieniała swoją nazwę. Do 2009 roku impreza odbywała się pod nazwą Maraton Wrocław, po tej dacie oficjalną nazwą pozostaje Wrocław Maraton. Niezależnie jednak od obowiązującej w danym roku nazwy wrocławski maraton zawsze był jednym z wielkich i ważnych imprez w stolicy Dolnego Śląska.

Dziś Wrocław Maraton jest naprawdę wielkim wydarzeniem w życiu miasta. To rzeczywiste święto biegaczy z całego świata, którzy w tym dniu przyjeżdżają do Wrocławia by wziąć udział w biegu o historycznym dystansie. Z roku na rok impreza bije kolejne rekordy frekwencji, dobrze to wróży jej przyszłości. Wrocław Maraton obecnie odbywa się we wrześniu, jest zatem jeszcze nieco czasu na to, by się do zawodów zapisać. Nocleg można oczywiście zarezerwować w jednym z apartamentów w naszej ofercie.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close