Arrival date
Departure date
15 September 2015

Wrocław jest jednym z największych miast w Polsce, stąd też pozostaje również jednym z najważniejszych centrów kulturalnych. W stolicy Dolnego Śląska każda z dziedzin sztuki jest silnie reprezentowana, a wiele imprez znanych jest nie tylko w naszym kraju.

Nie mogło oczywiście w tym zestawie zabraknąć kinematografii. Obok festiwalu Nowe Horyzonty, drugim ważnym wydarzeniem filmowym jest American Film Festiwal. Co będzie można zobaczyć na tym festiwalu, który w tym roku potrwa w dniach od 20 do 25 października.

Idea przeprowadzenia festiwalu poświęconego w całości amerykańskiej kinematografii pojawiła się przed paru laty i od początku cieszyła się dużym uznaniem zarówno wśród krytyków filmowych jak i widzów, którzy licznie przychodzili na seanse. Czemu zawdzięcza festiwal swoją ogromną popularność? Odpowiedź na to pytanie jest dość oczywista – dobrym kinem po prostu.

Amerykańskie kino jest obecne w naszych salach właściwie cały czas, zazwyczaj jednakże są to pozycje typowo komercyjne, produkowane na masową skalę w amerykańskich studiach. Organizatorzy American Film Festiwal postanowili, że ich impreza będzie pokazywała to, czego nie można zobaczyć na co dzień w polskich kinach. Wybierane filmy niekoniecznie zawsze są niszowe czy niezależne, sprawą bezdyskusyjną jest jednak ich wysoka wartość artystyczna.

Organizatorzy próbują nieco odkłamać stereotypowy wizerunek amerykańskiej kinematografii, dlatego też ich propozycje są odważne i przełamujące dawne przyzwyczajenia. Ważna w tym jest również rola edukacyjna, jaką American Film Festiwal ma pełnić. Stąd też podczas imprezy prezentowane są również bloki retrospektywne, mające pokazywać kino reżyserskie, aktorskie lub też kino gatunków.

Nie jest jeszcze znany szczegółowy program zbliżającej się tegorocznej edycji American Film Festiwal. W sprzedaży pojawiły się już karnety, dzięki którym można zaoszczędzić pieniądze na biletach i nerwy związane z kupowaniem wejściówek w ostatniej chwili. Osoby spoza Wrocławia wygodny i tani nocleg w pobliżu miejsc festiwalowych znajdą w ofercie jaką przedstawiają apartamenty wrocławskie.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close