Arrival date
Departure date
19 July 2016

Jedną z podstawowych idei, jaka przyświeca obchodom Europejskiej Stolicy Kultury 2016, odbywającej się we Wrocławiu, jest większa partycypacja widzów w wydarzeniach kulturalnych. Jedną z okazji wzięcia udziału w przedsięwzięciu realizującym tę misję, będzie festiwal Singing Europe, w którym widzowie wezmą udział na równi z artystami.


Wydarzenie jest konsekwencją rozwijania pomysłu, jaki pojawił się jakiś czas temu, dotyczył on śpiewania chóralnego jako nośnika wspólnej zabawy, która może w wyjątkowy sposób połączyć artystów występujących na scenie i publiczność zgromadzoną na widowni. W ten sposób narodził się projekt Singing Wrocław, który został bardzo dobrze przyjęty, dlatego też postanowiono kontynuować to przedsięwzięcie, jednocześnie rozszerzając jego formułę. Singing Poland, bo tak nazwano rozszerzoną wersję występów polegających na wspólnym śpiewaniu, ogarnął wszystkie siedemnaście miast wojewódzkich w Polsce i po raz kolejny udowodnił, że pomysł takiego zaproszenia do czynnego udziału w kulturze jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Tym razem, 23 lipca, odbędzie się we Wrocławiu Singing Europe, wydarzenie szczególne przede wszystkim ze względu na ogromny rozmach, jaki będzie towarzyszył występującym artystom. Stadion Miejski, będący areną wydarzenia, może pomieścić nawet 40 tysięcy widzów, dlatego też warto rozważyć udanie się na tę wyjątkową imprezę.

Chór wrocławskiego Narodowego Forum Muzyki zaprosił do współpracy aż 70 chórów pochodzących z 8 krajów. Zaprezentują one swoje umiejętności w towarzystwie stuosobowej orkiestry, składającej się z wrocławskich muzyków. Po wykonaniu zawartych w swoich programach utworów, chóry połączą swoje siły i zaproszą do wspólnego śpiewania wszystkich zgromadzonych na widowni. Kto choć raz słyszał wielotysięczny śpiew, wie że jest to na wskroś przejmujące doświadczenie, którego nie sposób porównać z niczym innym.

Obok głównego wydarzenia będzie również dodatkowy koncert, który odbędzie się 6 sierpnia w budynku Narodowego Forum Muzyki. Tam będzie można posłuchać wrocławskiego chóru.

Jeśli zdecydujesz się na przyjazd do Wrocławia w związku z którąś z tych imprez, wygodny nocleg w centrum miasta zapewnią apartamenty wrocławskie.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close