Arrival date
Departure date
29 October 2015

Wrocław od kilku lat znajduje się w zacnym gronie kilku miejscowości w naszym kraju, którym dobro dzieci chorych i biednych nie jest obojętne. 

Stąd też organizacja w stolicy Dolnego Śląska imprezy o nazwie Bieg Mikołajów, która jest szlachetną misją, łączącą uprawianie aktywności fizycznej połączonej ze zbieraniem funduszy na pomoc potrzebującym najmłodszym. Obok Wrocławia impreza odbywa się w Warszawie, Poznaniu i Zakopanym. Co trzeba wiedzieć o tym wydarzeniu?

Bieg Mikołajów – idea

Bieg Mikołajów to praktyczna realizacja bardzo szlachetnej misji – pomagania chorym dzieciom. Zasady są niezwykle proste, wystarczy zapisać się na listę, stawić o określonym czasie w konkretnym miejscu, ubrać czerwoną czapkę i przebiec określony dystans. Im większy to dystans, tym więcej pieniędzy można w ten sposób zarobić fundusze potrzebne różnym organizacjom niosącym pomoc ciężko chorym dzieciom. Za każdy przebiegnięty przez pojedynczego uczestnika biegu kilometr złotówka zostaje przekazana na cele charytatywne. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że wpisowe za udział w biegu wynosi 60 złotych, które również zasilą konta fundacji.

Bieg Mikołajów odbędzie się oczywiście 6 grudnia w samo południe, na wrocławskim torze wyścigów konnych na Partynicach. Dystans biegu to około 10 kilometrów, więc powinien być on dostępny dla wszystkich, niezależnie od wieku i ogólnej kondycji fizycznej. W tego rodzaju imprezie sportowej nie liczy się przecież miejsce na podium lub czas poświęcony na to, by przemierzyć wymagany dystans. Liczy się w tym miejscu jedynie obecność, udział w czymś bardzo istotnym.

Bieg Mikołajów to nie tylko samo przebiegnięcie określonego dystansu. Jak zapewniają o tym na swojej stronie internetowej organizatorzy tego wydarzenia, biegowi będą towarzyszyły również i inne atrakcje. Wspólne kolędowanie, możliwość bezpośredniego spotkania znanych polskich sportowców, gry i zabawy dla dzieci to jedynie kilka przykładów na to, co będzie się w trakcie tej imprezy działo.

6 grudnia warto być w stolicy Dolnego Śląska. Dla osób spoza Wrocławia przygotowana została przez apartamenty wrocławskie atrakcyjna cenowo oferta noclegowa.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close