Przyjazd od
Wyjazd do
29 października 2015

Wrocław od kilku lat znajduje się w zacnym gronie kilku miejscowości w naszym kraju, którym dobro dzieci chorych i biednych nie jest obojętne. 

Stąd też organizacja w stolicy Dolnego Śląska imprezy o nazwie Bieg Mikołajów, która jest szlachetną misją, łączącą uprawianie aktywności fizycznej połączonej ze zbieraniem funduszy na pomoc potrzebującym najmłodszym. Obok Wrocławia impreza odbywa się w Warszawie, Poznaniu i Zakopanym. Co trzeba wiedzieć o tym wydarzeniu?

Bieg Mikołajów – idea

Bieg Mikołajów to praktyczna realizacja bardzo szlachetnej misji – pomagania chorym dzieciom. Zasady są niezwykle proste, wystarczy zapisać się na listę, stawić o określonym czasie w konkretnym miejscu, ubrać czerwoną czapkę i przebiec określony dystans. Im większy to dystans, tym więcej pieniędzy można w ten sposób zarobić fundusze potrzebne różnym organizacjom niosącym pomoc ciężko chorym dzieciom. Za każdy przebiegnięty przez pojedynczego uczestnika biegu kilometr złotówka zostaje przekazana na cele charytatywne. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że wpisowe za udział w biegu wynosi 60 złotych, które również zasilą konta fundacji.

Bieg Mikołajów odbędzie się oczywiście 6 grudnia w samo południe, na wrocławskim torze wyścigów konnych na Partynicach. Dystans biegu to około 10 kilometrów, więc powinien być on dostępny dla wszystkich, niezależnie od wieku i ogólnej kondycji fizycznej. W tego rodzaju imprezie sportowej nie liczy się przecież miejsce na podium lub czas poświęcony na to, by przemierzyć wymagany dystans. Liczy się w tym miejscu jedynie obecność, udział w czymś bardzo istotnym.

Bieg Mikołajów to nie tylko samo przebiegnięcie określonego dystansu. Jak zapewniają o tym na swojej stronie internetowej organizatorzy tego wydarzenia, biegowi będą towarzyszyły również i inne atrakcje. Wspólne kolędowanie, możliwość bezpośredniego spotkania znanych polskich sportowców, gry i zabawy dla dzieci to jedynie kilka przykładów na to, co będzie się w trakcie tej imprezy działo.

6 grudnia warto być w stolicy Dolnego Śląska. Dla osób spoza Wrocławia przygotowana została przez apartamenty wrocławskie atrakcyjna cenowo oferta noclegowa.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij