Przyjazd od
Wyjazd do
30 czerwca 2016

Wrocław w tym roku jest Europejską Stolicą Kultury. Oznacza to, że w mieście, w którym zazwyczaj dzieje się bardzo wiele w obszarze wydarzeń kulturalnych, tym razem będzie znacznie więcej różnorakich spotkań z szeroko pojętą sztuką.

Oprócz tradycyjnych festiwali, koncertów lub przedstawień, aplikacja miasta zawiera też próby wydarzeń artystycznych, które będą się odbywać w codziennych przestrzeniach wrocławskich podwórek. Jedną z najnowszych okazji będzie zaplanowane na wrocławskim Kozanowie wydarzenie, które sprawi, że sztuka wyjdzie z galerii umieszczonych w centrum miasta.

Kozanów nie kojarzy się z piękną wrocławską starówką, to typowe osiedle bloków z wielkiej płyty, które często określa się mianem jednej z miejskich „sypialni”. Tym zatem cenniejsza jest każda inicjatywa, która będzie w stanie przełamać istniejący stereotyp miejsca, gdzie nie ma miejsca na przeżycia estetyczne. Wychodzenie sztuki z umieszczonych w centrum miasta galerii świetnie wpisuje się w próbę zachęcania mieszkańców – i turystów jedynie odwiedzających stolicę Dolnego Śląska – do tego, by zmienić punkt postrzegania artystycznej twórczości.

W ramach wystaw plenerowych, umieszczonych w kilkunastu miejscach osiedla Kozanów, będzie można spotkać się z instalacjami artystów próbujących zmierzyć się z problematyką eksponowania sztuki w miejscach codziennego użytkowania, takich jak podwórka czy place zabaw.

Co więcej, część z prac jest skierowana na uwypuklenie historii dawnych miejsc. Być może na co dzień nie myślisz o tym, co mijasz w drodze do pracy, szkoły lub sklepu. W tego rodzaju artystycznych przedsięwzięciach ważne jest właśnie zwrócenie uwagi, pokazanie innego spojrzenia na rzeczywistość i jej elementy. To będzie dobre przypomnienie faktu, że miasto posiada bardzo bogatą historię, na którą można patrzeć na wiele różnych sposobów.

Projekt ten z całą pewnością wpisuje się w życie mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Pokazuje, że warto niekiedy zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad sprawami, na które brakuje czasu w codziennym pośpiechu.

Wystawa potrwa kilkanaście dni, dlatego też osoby chcące ją zobaczyć mogą potrzebować noclegu we Wrocławiu. W tym celu warto zapoznać się z ofertą, jaką przedstawiają apartamenty wrocławskie, ulokowane w samym centrum miasta.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij