Arrival date
Departure date
30 June 2016

Wrocław w tym roku jest Europejską Stolicą Kultury. Oznacza to, że w mieście, w którym zazwyczaj dzieje się bardzo wiele w obszarze wydarzeń kulturalnych, tym razem będzie znacznie więcej różnorakich spotkań z szeroko pojętą sztuką.

Oprócz tradycyjnych festiwali, koncertów lub przedstawień, aplikacja miasta zawiera też próby wydarzeń artystycznych, które będą się odbywać w codziennych przestrzeniach wrocławskich podwórek. Jedną z najnowszych okazji będzie zaplanowane na wrocławskim Kozanowie wydarzenie, które sprawi, że sztuka wyjdzie z galerii umieszczonych w centrum miasta.

Kozanów nie kojarzy się z piękną wrocławską starówką, to typowe osiedle bloków z wielkiej płyty, które często określa się mianem jednej z miejskich „sypialni”. Tym zatem cenniejsza jest każda inicjatywa, która będzie w stanie przełamać istniejący stereotyp miejsca, gdzie nie ma miejsca na przeżycia estetyczne. Wychodzenie sztuki z umieszczonych w centrum miasta galerii świetnie wpisuje się w próbę zachęcania mieszkańców – i turystów jedynie odwiedzających stolicę Dolnego Śląska – do tego, by zmienić punkt postrzegania artystycznej twórczości.

W ramach wystaw plenerowych, umieszczonych w kilkunastu miejscach osiedla Kozanów, będzie można spotkać się z instalacjami artystów próbujących zmierzyć się z problematyką eksponowania sztuki w miejscach codziennego użytkowania, takich jak podwórka czy place zabaw.

Co więcej, część z prac jest skierowana na uwypuklenie historii dawnych miejsc. Być może na co dzień nie myślisz o tym, co mijasz w drodze do pracy, szkoły lub sklepu. W tego rodzaju artystycznych przedsięwzięciach ważne jest właśnie zwrócenie uwagi, pokazanie innego spojrzenia na rzeczywistość i jej elementy. To będzie dobre przypomnienie faktu, że miasto posiada bardzo bogatą historię, na którą można patrzeć na wiele różnych sposobów.

Projekt ten z całą pewnością wpisuje się w życie mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Pokazuje, że warto niekiedy zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad sprawami, na które brakuje czasu w codziennym pośpiechu.

Wystawa potrwa kilkanaście dni, dlatego też osoby chcące ją zobaczyć mogą potrzebować noclegu we Wrocławiu. W tym celu warto zapoznać się z ofertą, jaką przedstawiają apartamenty wrocławskie, ulokowane w samym centrum miasta.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close