Arrival date
Departure date
31 December 2015

Poznanie stolicy Dolnego Śląska z całą pewnością jest zajęciem, na wypełnienie którego potrzeba wiele czasu. Wrocław oferuje tak wiele licznych i różnorodnych atrakcji, że łatwo się w gąszczu propozycji zagubić. Gdzie szukać informacji, które będą w stanie pomóc zorientować się w różnorodnej ofercie miasta? 

Lokalne media są niewątpliwie jednym z takich właśnie miejsc, informacje tam uzyskane niewątpliwie są w stanie ułatwić życie osobom odwiedzającym miasto. Gdzie zatem, poza oczywiście naszym blogiem, szukać inspiracji w trakcie planowania przebiegu wyprawy do stolicy Dolnego Śląska? Poznaj najlepsze wrocławskie media.

Wroclaw.pl

Portal miejski w ciągu ostatnich dwóch lat stał się portalem informacyjnym z prawdziwego zdarzenia. Poza informacjami czysto urzędowymi, związanymi z codzienną działalnością wrocławskiego magistratu i innych miejskich instytucji, każda osoba będąca w stolicy Dolnego Śląska znajdzie tu cały szereg przydatnych wskazówek. Nie jest przy tym istotne, czego szukasz, oficjalny portal miejski udziela informacji na temat bieżących wydarzeń sportowych, kulturalnych, miejskich i innych. Sporym ułatwieniem jest podział prezentowanych treści ze względu na grupę docelową, czego innego szukają osoby w podeszłym wieku a czego innego młodzi rodzice z małymi dziećmi.

TVP Wrocław

Pomimo zdecydowanej obecności internetu jako medium informacyjnego, telewizja wciąż jeszcze pełni istotną rolę jako źródło informacji. Dlatego też warto zwrócić uwagę na program lokalnej telewizji. Poza doskonałym serwisem informacyjnym wrocławski ośrodek telewizji publicznej jest również przekaźnikiem całego szeregu programów, które z całą pewnością będą nie tylko doskonałym źródłem wiadomości bieżących, ale również pozwolą na lepsze zrozumienie tego, czym jest stolica Dolnego Śląska i dlaczego właśnie tu warto spędzić kilka dni.

Radio Wrocław

Podobną do telewizji publicznej rolę spełnia wrocławski ośrodek radiowy, zresztą umieszczony w tym samym miejscu. To właśnie dzięki radiowcom z alei Karkonoskiej możesz już w trakcie przyjazdu do stolicy Dolnego Śląska dowiedzieć się bardzo wiele o tym, czym w danej chwili żyje Wrocław. Nie bez znaczenia są również inne istotne wiadomości i programy, nie zawsze koncentrujące się na najnowszych informacjach, zawsze jednak mające ogromną wartość poznawczą. Dzięki słuchaniu audycji Radia Wrocław bez większego trudu poznasz ciekawe miejsca i interesujące osoby zamieszkujące miasto.

Zwiedzanie Wrocławia to właściwie zadanie na co najmniej kilka dni. W związku z tym na pewno będziesz potrzebował noclegu, sprawdź zatem ofertę prezentowaną przez apartamenty wrocławskie, położone w samym centrum miasta.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close