Arrival date
Departure date
31 December 2015

Wrocław to czwarte co do liczby mieszkańców miasto w naszym kraju. Nic zatem dziwnego, że jest to ośrodek kulturalny, naukowy i handlowy o dużym znaczeniu nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami.

Nic zatem dziwnego, że w stolicy Dolnego Śląska istnieje prężny lokalny ośrodek Telewizji Polskiej. Niektóre z powstałych w nim na przestrzeni lat programy zapisały się w historii polskich programów telewizyjnych. Co warto wiedzieć o wrocławskiej telewizji?

Historia wrocławskiego ośrodka sięga roku 1962, gdyż to wówczas rozpoczęło się nadawanie programu z gmachu telewizji i radia, który znajduje się przy ulicy Karkonoskiej we Wrocławiu. Początkowo ośrodek pracował głównie na rzecz istniejących wówczas obu programów telewizyjnych. Od 1992 roku program wrocławski ma swoje odrębne pasmo, w którym prezentowane są programy jego produkcji.

Jednym z najbardziej popularnych programów powstających w ośrodku telewizji przy Karkonoskiej jest program informacyjny o nazwie Fakty. Ich główne, półgodzinne wydania, cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców nie tylko Wrocławia, ale całego województwa dolnośląskiego. Swoje powodzenie zawdzięcza ten program skupieniu się na lokalnych sprawach, które są przecież niekiedy bardziej istotne dla wrocławian niż wielka polityka ze stolicy lub spoza granic naszego kraju.

Telewizja wrocławska to nie tylko programy informacyjne, ale również cały szereg interesujących propozycji, które poruszają ważne tematy, zarówno w wymiarze ogólnopolskim jak i regionalnym. Uznanie widzów nie tylko w naszym kraju, ale również widowni polonijnej na całym świecie, zdobyły między innymi takie programy jak prowadzona przez słynnego polonistę profesora Jana Miodka program Ojczyzna-polszczyzna, czy uwielbiane przez widzów w każdym wieku Z kamerą wśród zwierząt, prowadzony przez wiele lat przez państwa Gucwińskich.

Podobnie i dziś, wrocławska telewizja jest prężnym ośrodkiem, które prezentuje swoim widzom swoje programy poświęcone sprawom społecznym, kulturalnym lub też dotyczącym regionalnej współpracy międzynarodowej z mieszkańcami Czech i Niemiec.

Warto podczas pobytu we Wrocławiu zorientować się w tym, co dzieje się w mieście. Można to zrobić za pomocą regionalnej telewizji właśnie. Nocleg oferują natomiast apartamenty wrocławskie, położone w samym centrum miasta.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close