Arrival date
Departure date
31 December 2015

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich w naszym kraju, liczba studentów oscyluje wokół stu tysięcy osób. Nic zatem dziwnego, że w stolicy Dolnego Śląska życie związane z osobami studiującymi jest niezwykle bogate. 

Jednym z jego przejawów jest właśnie Akademickie Radio LUZ, które jest rozgłośnią przeznaczoną przede wszystkim dla osób zdobywających wyższe wykształcenie we Wrocławiu. Jak działa ta wyjątkowa rozgłośnia?

Akademickie Radio LUZ powstało w roku 2004, już dwa lata później rozgłośnia otrzymała koncesję na nadawanie w paśmie 91,6 FM, na którym nadaje do tej pory. Studenckiego radia można oczywiście również słuchać przez internet.

Od początku swojego istnienia Akademickie Radio LUZ nadaje z budynków Politechniki Wrocławskiej. Od samego początku jest to również stacja radiowa – jedyna we Wrocławiu – nadająca audycję bez przerw reklamowych. Działanie stacji finansowane jest w całości przez Politechnikę Wrocławską.

Pomimo tego, że Akademickie Radio LUZ jest tak ściśle związana z Politechniką Wrocławską, nie ogranicza się jedynie do tej jednej wrocławskiej uczelni. Rozgłośnia działa jako instytucja oparta o wolontariat studencki, obecnie jest to około stu osób, które pochodzą z każdej publicznej uczelni w stolicy Dolnego Śląska. Swoich przedstawicieli ma zatem Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Przyrodniczy.

Akademickie Radio LUZ skupia się głównie na sprawach studenckich, między innymi prowadząc audycje informacyjne. Jest to pomocne między innymi dla studentów pierwszego roku, którzy nie znają topografii stolicy Dolnego Śląska, dzięki takim wprowadzającym w miejskie życie audycjom radio posiada wierną bazę słuchaczy.

Akademickie Radio LUZ nie ogranicza się jedynie do życia miejskiego i studenckiego. Stacja prowadzi kilka stałych audycji, w których poruszane są kwestie kulturalne, społeczne, polityczne i inne. W radio znajdziesz również wiele muzyku, przede wszystkim urban music i różnego rodzaju utwory z gatunku bardzo popularnego electro.

Podczas pobytu we Wrocławiu warto nastroić radio na 91,6 FM i sprawdzić, co do zaoferowania ma Akademickie Radio LUZ. W sprawie noclegu natomiast najlepiej sprawdzić bardzo atrakcyjnie położony apartamenty wrocławskie.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close