Arrival date
Departure date
30 June 2016

Sztuka nowoczesna w niebanalnych przestrzeniach – tak najkrócej można scharakteryzować ten festiwal sztuki. Kilkanaście edycji utwierdziły to wydarzenie na kulturalnej mapie stolicy Dolnego Śląska. Okazuje się, że wciąż istnieje zapotrzebowanie na to, by odbierać sztukę nowoczesną, uważaną za skomplikowaną i zbyt trudną. O tym, że sztuka może być zrozumiała, świadczy właśnie Survival.

Każda z edycji tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego jest poświęcona konkretnemu tematowi, wokół którego organizowana jest ekspozycja dzieł sztuki tworzonych przez twórców poruszających się w kręgu szeroko rozumianej sztuki nowoczesnej. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem „Warsztat pracy”. Oznacza to, że postanowiono przyjrzeć się właśnie tematyce pracy w wielu jej aspektach.

Praca to czynność tworzenia, zatem również artystyczna. Praca jednak może być indywidualna bądź kolektywna, może również wymagać korzystania z narzędzi lub technologii, które umożliwią stworzenie określonego przedmiotu. Nic zatem dziwnego, że to bardzo złożone zagadnienie, które pozwala na to, by spojrzeć na nie z wielu perspektyw. Rezultaty takiego artystycznego wyzwania mogą okazać się naprawdę zaskakujące.

Do lepszego odbioru artystycznych realizacji ważne jest również miejsce, w którym znajduje się ekspozycja. Na ten cel wykorzystano przy tegorocznej edycji opuszczony budynek hali w Fabryce Automatów Tokarskich, która mieści się przy ulicy Grabiszyńskiej. Miejsce dawnej fabryki to świetna lokalizacja, umożliwiająca lepsze zanurzenie się w symbolikę dzieł sztuki, jakie zostały wystawione przez organizatorów całego wydarzenia.

Przegląd sztuki Survival to wyjątkowa okazja do poznania zabytkowego miejsca i na zetknięcie się z nowymi formami sztuki. Takie połączenie z całą pewnością wywołać może cały szereg refleksji nad sprawami, na które nie zwracamy uwagi w trakcie codziennego życia. Niemniej jednak warto skorzystać z tej szansy, przegląd sztuki Survival potrwa do 28 czerwca.

Osoby spoza Wrocławia, które planują wyprawę do stolicy Dolnego Śląska, komfortowe warunki noclegowe znajdą w ofercie jaką posiadają apartamenty wrocławskie, położone w samym centrum miasta, co umożliwia wygodne zwiedzanie.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close